Neděle 28. února 2021svátek má Lumír 8 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie na hradeckém hejtmanství zasahovala celou noc

Na hejtmanství policie během prohlídky kanceláří zajistila asi 15 počítačů, asi... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na hejtmanství policie během prohlídky kanceláří zajistila asi 15 počítačů, asi... | foto: ČTK

HRADEC KRÁLOVÉ Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahovali na hejtmanství v Hradci Králové celou noc na pátek. V úřadu zajišťovali dokumenty, počítače a další věci od čtvrtečního rána do pátečních 04:30, tedy zhruba 20 hodin.

Policie nikoho z vedení kraje a ze zaměstnanců úřadu neobvinila ani nezadržela, řekla mluvčí hejtmanství Martina Götzová. Zásah policie na krajském úřadě souvisel s miliardovou zakázkou na přestavbu nemocnice Náchod.

Detektivové ve čtvrtek zasahovali kromě krajského úřadu i na dalších místech, například v sídle Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje či v pražském sídle stavební společnosti Metrostav. Prohledali i rodinný dům hejtmana Lubomíra France (ČSSD) v Hradci Králové.

Na hejtmanství policie během prohlídky kanceláří zajistila asi 15 počítačů, asi...
Zásah policie na krajském úřadě souvisel s miliardovou zakázkou na přestavbu...

Na hejtmanství policie během prohlídky kanceláří zajistila asi 15 počítačů, asi desítku flash disků, mobilní telefony, disky CD a DVD a různé písemné dokumenty. Podle mluvčí šlo o nosiče a dokumenty týkající se modernizace náchodské nemocnice.

Chod úřadu nebyl nijak pozastaven

Běžný chod úřadu policejní zásah nijak neomezil. „Všechny kanceláře jsou nyní přístupné, žádná není zapečetěná. Chod úřadu tak není nijak pozastaven,“ uvedla mluvčí. Dodala, že zaměstnanci a vedení kraje poskytli policii veškerou součinnost a policii byly poskytnuty všechny požadované dokumenty, předměty i data.

Přestavba nemocnice Náchod je investiční prioritou kraje. Nynější tendr je třetí v pořadí, předchozí dva kraj z různých důvodů zrušil. V pátek se měly otevírat obálky s nabídkami, ale kraj otevírání kvůli policejnímu zásahu odsunul na 14. října.

Podle státního zastupitelství jsou nynější úkony trestního řízení dokumentačního charakteru. „Teď si zajišťujeme podklady pro to, abychom si mohli vyhodnotit to, zda se tam jedná o podezření z trestného činu, popřípadě jakého, jestli je tam trestní odpovědnost konkrétních osob,“ řekl ve čtvrtek Hochmann. Zajištěné materiály podle jeho odhadu budou vyhodnocovány nejspíše několik měsíců. Policie zásah nekomentovala.

Podle hejtmana policie případ vyšetřuje jako možnost zneužití pravomoci úřední osoby a sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, vše ve stadiu pokusu.

Jako když dostane padáka uklízečka, popisuje výpověď pilot obřího A380

David Hecl | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Řídil obří letoun, pivo v New Yorku a káva v Sydney pro něj byla všední věc. Výpověď přišla záludně, poslední den...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Exmanžel trenérky fitness: Sebevraždou ublížila dětem a zbavila se démonů

První slova zdrceného expartnera ke smrti Zuzany Drnek. Co za tím podle něj... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nad sebevraždou krásné trenérky fitness Zuzany Drnek se vznášejí otazníky. Zabila se kvůli rozvodu a sporům o děti,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!