16. února 2018 8:23, aktualizováno  8:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Česko ‚překvapil‘ sníh. Policie řeší desítky nehod

Zacpaná dálnice kamiony. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zacpaná dálnice kamiony. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Dopravu v České republice komplikuje sněžení. Na silnicích se staly už desítky nehod, většinou jsou ale bez zranění nebo jen s lehčími zraněními. Problémy hlásí silničáři hlavně na Moravě. Většina silnic je průjezdná, řidiči ale musejí být opatrní. Odpoledne by sněžení mělo ustávat.

V Jihomoravském kraji už policie od rána eviduje asi sto dopravních nehod. Momentálně je uzavřená silnice I/52 mezi Mikulovem a Pernou ve směru na Brno, kde se srazily dva kamiony.

Nehoda dvou kamionů se ráno stala také v Mikulově, oba vozy skončily v příkopu a řidiči byli převezeni do nemocnice. V Nebovidech na Brněnsku narazil sypač do rodinného domu, nehoda se obešla bez zranění, stejně tak srážka autobusu s osobním vozem ve Střelicích.

„Dosud jsme v souvislosti se sněžením řešili asi tři desítky nehod, žádná vážnější se naštěstí nestala,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policie apeluje na řidiče, aby přizpůsobili svoji jízdu stavu vozovky.

Hasiči vyjížděli k nehodám od rána asi v deseti případech. Řeší například nehodu dvou kamionů v Mikulově na Břeclavsku, oba skončily v příkopu, jeden z nich ale částí zasahuje do vozovky. Řidiči se zraněním skončili v nemocnici. „Na místo jede specializovaná firma na vyprošťování,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Uvízlé kamiony v kopci hlásí web Dopravniinfo.cz na silnici I/43 u Letovic na Blanensku, také na silnici I/50 u Slavkova na Vyškovsku.

V Nebovidech na Brněnsku narazil sypač do rodinného domu, nehoda se obešla bez zranění. Převrácený vůz je v Kozojídkách na Hodonínsku. Ve Střelicích na Brněnsku se střetl autobus s osobním vozem, nehoda je bez zranění, ale vozy mohou bránit provozu. V Lovčičkách na Vyškovsku vyjel osobní vůz ze silnice, i tato nehoda se obešla bez zranění.

Na rozbředlý a ujetý sníh na silnicích si musejí dát pozor řidiči v Olomouckém kraji, v němž hustě sněží. Všechny silnice v kraji jsou zatím se zvýšenou opatrností sjízdné, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR. Počasí se podepsalo i na počtu dopravních nehod, policisté jich zaznamenali v kraji již dvě desítky, řekli ČTK mluvčí policie. 

V Olomouckém kraji evidují policisté dvě desítky nehod. Zranění si vyžádaly srážky například u Topolan, Bukovan, Dubu nad Moravou či Pňovic. Ve Zlínském kraji je nehod asi třicet. S jedinou výjimkou jsou všechny bez zranění.

V západní části země je situace klidnější, ale také tam sněžilo a problémy mohou mít hlavně kamiony. Krátkodobě ucpané byly kvůli nim třeba silnice u Nalžovských Hor nebo poblíž Olešné na Tachovsku.

Podle předpovědi meteorologů by měly srážky postupně od severozápadu ustávat, ubývat bude také oblačnost. Od večera až do sobotního rána ale pro nižší polohy Moravy, Slezska a Českomoravské vrchoviny platí výstraha před náledím a zmrazky.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!