13. dubna 2017 11:46 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie na Ústecku obvinila osobu z propagace nacismu, nejspíš matku zmizelé Míši

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační snímek | foto: Policie ČR

PRAHA Ústecká policie ve středu obvinila z propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka jednu osobu. S velkou pravděpodobností se jedná o Evu Muzikářovou, matku pohřešované Míši. Za to, že na svém facebookovém profilu sdílela příspěvky s nacistickými symboly a prezentovala se radikálními názory, hrozí Muzikářové až pět let vězení.

Podle informací deníku Blesk policisté Evu Muzikářovou v souvislosti s propagováním nacistických symbolů v předchozích měsících několikrát vyslýchali. Míšina matka totiž na svém, nyní už zablokovaném, profilu vystupovala jako Eva Braun, milenka německého diktátora Adolfa Hitlera. Jako úvodní fotografii pak měla nastavený jejich společný snímek.

Mimo to se na této sociální síti prezentovala radikálními názory, fotkami s hákovými kříži a šířením rasistických příspěvků. Nacistické symboly se navíc údajně vyskytovaly i v bytě Muzikářových. V roce 2010 matka neúspěšně kandidovala do poslanecké sněmovny za krajně radikální Dělnickou stranu sociální spravedlnosti.

Ústecká policie se proto na Evu Muzikářovou kvůli zmíněným skutečnostem zaměřila, ve středu ji pak obvinila z propagace nacismu. „Ústečtí policisté v těchto dnech obvinili jednu osobu ze spáchání trestného činu projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka,“ řekla Blesku policejní mluvčí Alena Bartošová. Vzhledem k stále probíhajícímu vyšetřování více informací nesdělila.

Policie nevylučuje, že se Michaela Patricie Muzikářová stala obětí trestného...
Otakar S. spáchal sebevraždu na konci ledna.

Nepotvrdila ani, že jde skutečně o Míšinu matku. Podle informací televize Nova ale ústečtí policisté od začátku roku kvůli této záležitosti nikoho jiného neprověřovali.

Třináctileté Míša je pohřešována již od 11. ledna, kdy zmizela ráno po cestě do školy. Kriminalisté od počátku jejího zmizení podezírali bývalého přítele matky Otakara S., ten ovšem koncem ledna spáchal sebevraždu. Policisté po dívce stále marně pátrají jak v okolí místa jejího bydliště v Ústí nad Labem, tak na Plzeňsku, kde se matčin protějšek, hlavní podezřelý, zabil. Ačkoliv prohledala všechna místa, žádnou stopu k vypátrání Míši nenašla.

rsaRobert Sattler

Najdete na Lidovky.cz