11. dubna 2019 12:58, aktualizováno  13:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie zastavila na D1 dodávku. Za falešnou přepážkou bylo 13 migrantů, včetně malých dětí

V dodávce bylo ukryto 13 migrantů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V dodávce bylo ukryto 13 migrantů. | foto: Policie ČR

PRAHA Cizinecká policie ve čtvrtek zastavila na 162. kilometru D1 na Vysočině dodávku, která převážela 13 běženců, z toho tři asi čtyřleté děti. Všichni se tísnili za falešnou přepážkou.

Mercedes s registrační značkou Velké Británie řídil Litevec. Podle policie je podezřelý z převaděčství. V tiskové zprávě to uvedl Jozef Bocán, mluvčí Policejního prezidia ČR. Státní příslušnost převážených neuvedl.

Policie prohledala dodávku, kterou řídil Litevec.
Za falešnou přepážkou bylo 13 migrantů, včetně malých dětí.

Policisté dodávku zastavili v 9:00. Na auto se zaměřili díky poznatkům z mezinárodní spolupráce. Předpokládali, že by mohlo sloužit k nelegálnímu převozu lidí. „Nyní budou cizinci převezeni k prvotním úkonům na Krajské ředitelství policie kraje Vysočina - odbor cizinecké policie, kde se rozhodne o jejich dalším osudu,“ uvedl Bocán. 

Na odhalování nelegálního převozu lidí přes české hranice a jejich pobytu v České republice se zaměřuje policejní akce Dodávka.

ČTK

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.