Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Vtipálek‘ z Přerovska blokoval linku 155 a byl na záchranáře vulgární. Zavolal stokrát za 50 minut

Česko

  10:56
Přerov - Minimálně stokrát zneužil v úterý večer tísňovou linku zdravotnické záchranné služby sedmnáctiletý mladík z Přerovska, uvedla přerovská policie. Během blokování linky byl na dispečery vulgární, hovor ukončil a vzápětí volal znovu. Stokrát stihl linku obsadit během 50 minut. Policisté mladého muže odhalili, případ vyhodnotili jako přestupek, informovala ve středu mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Reuters

Nepohodlná zkouška? Letos již potřetí na VŠE anonym nahlásil bombu

Mladík na tísňovou linku 155 volal mezi 20:45 a 21:35. „Nepotřeboval ale pomoc, pouze se tímto způsobem bavil. V uvedené době přes mobilní aplikaci Záchranka minimálně ve sto případech volal a po spojení byl na pracovníky dispečinku vulgární a vzápětí hovor ukončil,“ uvedla policejní mluvčí.

Dispečeři se kvůli blokování linky obrátili na policii, kteří zneuživatele linky tísňového volání vzápětí odhalili. „Jeho jednání kvalifikovali jako přestupek, který bude projednávat a ve své kompetenci řešit Český telekomunikační úřad,“ dodala mluvčí.

Anonym nahlásil e-mailem uložení bomby v pražském IKEM. K evakuaci nedošlo

Lidé zneužívají také tísňovou linku policie. Vedoucí Integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje Zbyněk Hanzl loni řekl, že více než pětina volání na tísňovou linku 158 olomouckého krajského operačního střediska je planých. Lidé se po operátorech domáhají například telefonních čísel na taxi, informací o vlakovém spojení či si chtějí popovídat. Desítky případů ročně policisté hlásí kvůli zneužití linky telekomunikačnímu úřadu, pokuty se pohybují od několika tisíc až do 200 000 korun.

Autor: