28. července 2019 11:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie našla muže, který se utopil v Labi, hledala ho od pátku

Kolo nalezené na břehu Labe. Policisté se domnívají, že by mohlo patřit... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kolo nalezené na břehu Labe. Policisté se domnívají, že by mohlo patřit... | foto: Policie ČR

PARDUBICE Policie v neděli ráno našla v Labi v Pardubicích utonulého muže. Hasiči tělo z řeky vytáhli, řekla krajská policejní mluvčí Markéta Janovská. Muž, který se koupal v Labi, zmizel pod hladinou před očima svědků v pátek vpodvečer, od té doby jej hledali policejní potapěči.

„Od časného rána v blízkosti sportovního parku opět policisté pátrali a všimli si těla. Přizvali jsme si k vytažení těla hasiče,“ řekla Janovská.

Policie již dříve uvedla, že plavce v Labi viděla v pátek večer policistka, která měla v té době volno. Plula na paddleboardu a plavecký styl koupajícího se muže jí připadal zvláštní. Skočila do vody a plavala k němu. „Bohužel je dělila určitá vzdálenost, nedostala se k němu včas a zhruba 60letý plavec zmizel pod hladinou,“ uvedla na webu mluvčí Eva Maturová.

28.července 2019 v 11:22, příspěvek archivován: 28.července 2019 v 11:28

Policisté již znají totožnost utonulého. Jedná se o 82 letého muže z Pardubic.

Na místo byly povolány složky integrovaného záchranného systému včetně policejních potapěčů. Tonoucího však nikdo nenašel. Policejní potapěči se na místo vrátili i v sobotu, ani tehdy se jim nepodařilo muže najít.

ČTK

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na Lidovky.cz