28. července 2019 11:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie našla muže, který se utopil v Labi, hledala ho od pátku

Kolo nalezené na břehu Labe. Policisté se domnívají, že by mohlo patřit... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kolo nalezené na břehu Labe. Policisté se domnívají, že by mohlo patřit... | foto: Policie ČR

PARDUBICE Policie v neděli ráno našla v Labi v Pardubicích utonulého muže. Hasiči tělo z řeky vytáhli, řekla krajská policejní mluvčí Markéta Janovská. Muž, který se koupal v Labi, zmizel pod hladinou před očima svědků v pátek vpodvečer, od té doby jej hledali policejní potapěči.

„Od časného rána v blízkosti sportovního parku opět policisté pátrali a všimli si těla. Přizvali jsme si k vytažení těla hasiče,“ řekla Janovská.

Policie již dříve uvedla, že plavce v Labi viděla v pátek večer policistka, která měla v té době volno. Plula na paddleboardu a plavecký styl koupajícího se muže jí připadal zvláštní. Skočila do vody a plavala k němu. „Bohužel je dělila určitá vzdálenost, nedostala se k němu včas a zhruba 60letý plavec zmizel pod hladinou,“ uvedla na webu mluvčí Eva Maturová.

28.července 2019 v 11:22, příspěvek archivován: 28.července 2019 v 11:28

Policisté již znají totožnost utonulého. Jedná se o 82 letého muže z Pardubic.

Na místo byly povolány složky integrovaného záchranného systému včetně policejních potapěčů. Tonoucího však nikdo nenašel. Policejní potapěči se na místo vrátili i v sobotu, ani tehdy se jim nepodařilo muže najít.

ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.