8. března 2018 17:13 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

40 metrů hluboko našla policie tělo muže, pod kterým se probořil led na Orlíku

Bruslaři na zamrzlém Orlíku.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bruslaři na zamrzlém Orlíku. | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PÍSEK Policie ve čtvrtek odpoledne našla tělo bruslaře, který se 3. března probořil při bruslení na orlické nádrži. Tělo bylo v hloubce 40 metrů. Policii pomohly i informace od místních. Řekl to jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Podle policie se jedná o osmatřicetiletého muže z Kolínska.

V sobotu 3. března vyrazil bruslit na orlickou přehradu, led se s ním prolomil poblíž Žďákovského mostu.

Na orlické přehradě se 3. března propadl led se třemi bruslaři. Dva vytáhli členové integračního záchranného sboru. Po třetím od soboty pátraly tři týmy potápěčů. „Policejní potápěči odvedli neuvěřitelnou práci, ve čtvrtek odpoledne nalezli ve čtyřicetimetrové hloubce při opakované pátrací akci tělo bruslaře, který zmizel o víkendu pod ledem Orlické přehrady při bruslení,“ řekl Matzner.

Jihočeští potápěči s kolegy z Brna a poříčního oddělení Slapy využili při pátrání i informace místních, které pomohly s určením místa. Nyní policie vyrozumívá rodinu tragicky zemřelého.

Nynější oteplení po silných mrazech minulého týdne způsobilo, že ledová pokrývka na vodních nádržích začala povolovat. Od 7. března je ukončený provoz na ledové magistrále na lipenské přehradě. Po oteplení se na led dostala voda a dráha není bezpečná, řekl ve středu mluvčí lipenského skiareálu Vojen Smíšek. Uzavřeny jsou okruhy u Lipna nad Vltavou i Frymburku. „Led je měkký a pro bruslení nevhodný, zároveň může začít praskat a vstup na něj může být nebezpečný. Apelujeme na bruslaře, aby brali v potaz zvýšená rizika a skutečně na led nechodili,“ řekl Smíšek.

ČTK