Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk -2 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie prohledala dům a kancelář exstarosty Mlejnského. Našla 29 milionů

Dalibor Mlejnský | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dalibor Mlejnský | foto: MAFRA - Jindřich MynaříkLidové noviny

Čtyři milióny korun v Česku a dalších pětadvacet v zahraničí zajistila podle Mf Dnes policie policie u bývalého starosty Prahy 11 Dalibora Mlejnského. Ten slíbil, že jejich původ vysvětlí. Detektivové už před volbami exstarostu i další zastupitele obvinili kvůli údajně nevýhodnému prodeji pozemků.

Policisté zatím neupřesnili, kde finanční prostředky našli. Podle deníku Mf Dnes se 4 miliony měly nacházet jak v Mlejnského domě, tak v kanceláři. Zbytek, tedy pětadvacet milionů, vystopovali v zahraničí. „Něco málo mi doma našli,“ potvrdil Mlejnský. Další detaily ale nepřidal. „Chci vše nejprve vysvětlit policii.“

Detektivové zatím neprozradili ani to, jak Dalibor Mlejnský k vysokým úsporám přišel. Exstarosta se však v minulosti netajil svými podnikatelskými aktivitami. Prodával například v pohostinství nebo v turistickém ruchu. V současnosti však podle obchodního rejstříku vlastní jedinou společnost, která poskytuje služby pro rodinu a domácnost. 

Čtyřicet obviněných

Dalibor Mlejnský figuruje na seznamu čtyřiceti osob, které detektivové z protimafiánského útvaru obvinili kvůli prodeji pozemků na Roztylech, v Hájích a na Chodově. Exstarosta je zatím stíhán za zneužití pravomoci úřední osoby a za porušení povinnosti při správě cizího majetku. Podle deníku je však vyšetřování zatím na začátku. Někteří obvinění totiž zatím nebyli ještě ani u výslechu. 

Lidovky.cz se pokusily získat vyjádření Městského státního zastupitelství v Praze, které celý případ dozoruje. „K úkonům probíhajícího vyšetřování se nevyjadřujeme,“ sdělila tisková mluvčí Štěpánka Zenklová. 

Mlejnský byl v minulosti členem ODS, dnes vystupuje za Jižní Město – náš domov. Samotná buňka občanské demokracie na Praze 11 zrušena v pondělí. Podle předsednictva strany totiž poškozovala dobré jméno ODS.

,
Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

TEST AUTOSEDAČEK: Které jsou opravdu bezpečné?
TEST AUTOSEDAČEK: Které jsou opravdu bezpečné?

Dvacet autosedaček pro děti různého věku podrobil německý autoklub testu bezpečnosti. Prošly všechny. U některých se ale objevily podstatné nedostatky.