Pondělí 1. března 2021svátek má Bedřich 8 °C polojasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie navrhla obžalovat Knetiga z korupce

Martin Knetig | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Knetig | foto: Reprofoto

PRAHA Policie navrhla obžalovat Martina Knetiga, bývalého poradce exministra životního prostředí Pavla Drobila (ODS). Viní ho z nepřímého úplatkářství.

"V pátek nám byl doručen návrh na podání obžaloby," potvrdila LN mluvčí městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Policie obvinila Knetiga v polovině letních prázdnin kvůli tomu, že v říjnu 2010 údajně nabídl členovi představenstva Komerční banky, aby zasponzoroval občanské demokraty. Za to mu sliboval, že zajistí uložení peněz ze Státního fondu životního prostředí na účet KB. Tyto informace shromáždila policie ve vyšetřovacím spise. Za to mu hrozí až tři roky vězení.

V hledáčku policie byl i sám Drobil

V hledáčku protikorupční policie byl i sám exministr Drobil, místopředseda ODS. Čelil podezření, že chtěl podplatit odvolaného šéfa Státního fondu životního prostředí Libora Michálka.

Tomu doporučoval zničit důkazy o údajné korupci na úseku zadávání veřejných zakázek a za to mu údajně nabízel lukrativnější pracovní zařazení. Nakonec ale byl jeho případ za podivných okolností odložen. To ovšem vyvolalo slovní přestřelku mezi policií a městským státní zastupitelstvím.

PSALI JSME:

Detektivové tvrdili, že chtěli Drobila obvinit, ale žalobkyně vydala pokyn kauzu zastavit. Kdo měl pravdu, by mělo v nejbližší době posoudit Nejvyšší státní zastupitelství, které případ kontroluje.

Týdeník Respekt v této souvislosti napsal, že pražská městská žalobkyně Jana Hercegová svoji podřízenou nabádala, aby případ neprověřovala. Hercegová se proti tomuto tvrzení důrazně ohradila, doporučila prý žalobkyni, která měla případ na starosti, pouze to, aby případ posuzovala „ve všech souvislostech“.


Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

Rituální vražda v pražské hospodě U Dvou koček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...