19. března 2015 8:05, aktualizováno  8:43 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie navrhla obžalovat Rittiga v kauze Oleo Chemical

Už to není OK. Takto Ivo Rittig pózoval ještě před pár měsíci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Už to není OK. Takto Ivo Rittig pózoval ještě před pár měsíci. | foto: MAFRA - Michal Šula

PRAHA Policisté navrhli obžalovat lobbistu Iva Rittiga a dalších devět lidí v kauze petrochemické firmy Oleo Chemical.

Skupina je podezřelá z toho, že ze společnosti vyvedla až 20 milionů korun. Kromě Rittiga čelí obvinění například zakladatelé firmy Michal Urbánek a Kamil Jirounek či lobbistův obchodní partner Peter Kmeť. O policejním návrhu informuje deník Právo.

O kauze Oleo Chemical dlouhodobě informuje server Lidovky.cz. Na začátku byl byznys s přidáváním biosložky do paliva. Na konci je spleť kauz, které se točí kolem firmy Oleo Chemical. Přečtěte si základní otázky a odpovědi v kauze Oleo.

V kauze Oleo čelí vedle Rittiga obvinění i advokáti z kanceláře MSB Legal David Michal a Karolína Babáková či jednatelé petrochemické společnosti Kamil Jirounek a Michal Urbánek. Peníze podle kriminalistů vyváděli přes společnost Cokeville Assets, která Oleu na oko radila. Z Cokeville pak peníze údajně putovaly na účty firem advokátů z MSB Legal a Rittiga.

Lobbista podle policie inkasoval skoro 20 milionů korun a čelí obvinění z praní špinavých peněz. Skupina čelí také obvinění z krácení daní, stát měla obrat o 3,7 milionu korun. S policií spolupracuje klíčový svědek Jaroslav Kubiska, který prohlásil, že chce být spolupracujícím obviněným.

Tok peněz od Olea Chemical k Rittigovi podle vyšetřovatelů (grafika).

Tok peněz od Olea Chemical k Rittigovi podle vyšetřovatelů (grafika).

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz