18. prosince 2013 17:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie objevila pěstírnu konopí s technologiemi za miliony

Velkou pěstírnu konopí k výrobě marihuany objevili policisté v pondělí v České... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Velkou pěstírnu konopí k výrobě marihuany objevili policisté v pondělí v České... | foto: Policie ČR

ČESKÁ LÍPA Velkou pěstírnu konopí k výrobě marihuany objevili policisté v pondělí v České Lípě. Je vybavena technologiemi za nejméně pět milionů korun. Informovala mluvčí policie Ivana Baláková. Policisté zatím nikoho nezadrželi, za drogové delikty hrozí lidem spojeným s pěstírnou až 12 let vězení.

"Je zřejmé, že v objektu působila organizovaná skupina pachatelů, která mimo jiné připravovala rozšíření prostor určených k pěstování marihuany. Přitom už stávající pěstírna, kterou stačili uvést do provozu, by pachatelům vynášela miliony korun," uvedla Baláková.

ČTĚTE TAKÉ:

Policisty na podezřelý objekt upozornili pracovníci bezpečnostní agentury. "Jedná se o velmi moderní funkční indoorovou pěstírnu. Na 400 metrech čtverečných se tu nacházelo zhruba 3000 kusů rostlin," uvedla Baláková. Vyšetřování případu se podle ní ujali krajští kriminalisté.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!