26. května 2016 10:42 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie obvinila muže z vraždy ženy v pražské tramvaji. Sám se přišel udat

Vyšetřování vraždy v pražské tramvaji. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vyšetřování vraždy v pražské tramvaji. | foto: Týdeník policie

PRAHA Policie obvinila z vraždy ženy v pražské tramvaji z roku 2014 třiašedesátiletého muže, který se v úterý sám udal. Šlo o loupežnou vraždu, oběť si muž vybral náhodně. Na policejním webu to ve čtvrtek oznámila mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Žena byla zastřelena.

Čtyřiašedesátiletá žena nastoupila předloni v únoru ve všední den dopoledne do tramvaje číslo 17 na Palackého náměstí a jela na konečnou v Modřanech. Tam ale nevystoupila. Až při zpáteční cestě si ostatní cestující všimli, že žena je v bezvědomí a krvácí z hlavy. Policisté se pak několikrát obrátili s žádostí o jakékoliv informace na veřejnost a vypátrali i možného svědka vraždy, ovšem nic z toho posun nepřineslo.

Zlom nastal teprve tento týden, více než dva roky po vraždě, když se pachatel sám přišel policii doznat. „Na služebnu Místního oddělení policie ve Strašnicích zazvonil 63letý muž s tím, že se jde dobrovolně přihlásit a přináší i vražednou zbraň,“ popsala situaci Zoulová. Když vyšetřovatel muže vyslechl, tak ho podle mluvčí i s ohledem na nově získané důkazy obvinil z loupežné vraždy.

Oběť si vybral náhodou

Stejně jako v ukončení vyšetřování hrála i při zločinu hlavní roli náhoda. Vrah si ženu vybral namátkou. „Pachatel neměl k oběti žádný bližší vztah,“ sdělila Zoulová.

Vražda se stala za bílého dne.
Policie na místě činu.

Ještě během čtvrtka podle ní policisté podají státnímu zástupci podnět k vypracování návrhu na uvalení vazby. „Detektivové budou nyní prověřovat nejen výpověď obviněného, ale i svědků, a vyčkají na výsledky odborných znaleckých zkoumání. Vzhledem ke skutečnosti, že tyto úkony jsou teprve v počáteční fázi, policie nebude v tuto chvíli uvolňovat žádné další informace,“ doplnila mluvčí.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz