10. dubna 2019 12:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie obvinila čtyři dívky z diagnostického ústavu z loupeže. Dvě jsou stále na útěku

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Shutterstock

PRAHA Policisté obvinili z loupeže čtyři dívky ve věku 15 až 18 let z výchovného ústavu v Praze, které jsou podezřelé z násilného okradení jedné ze zaměstnankyň. Tři z nich navrhli vzít do vazby. Další dvě mladistvé dívky jsou stále na útěku.

Šestice podle kriminalistů za použití násilí v sobotu ukradla ženě peníze a telefon a utekla. Jednu dopadli v neděli, další tři v noci na pondělí. V případě odsouzení za loupež hrozí dívkám vzhledem k jejich věku pět let vězení.

„Policisté sdělili čtyřem osobám obvinění z provinění loupež, u tří z nich dali podnět ke vzetí do vazby,“ řekl ČTK ve středu mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Po dalších dvou dívkách policisté podle něj nadále pátrají.

Dívky utekly z diagnostického ústavu v Hodkovičkách, který je zaměřený na psychosociální problémy a poruchy v chování zejména mladistvých dívek. Funguje jako příspěvková organizace ministerstva školství.

„Než utekly, za použití násilí vzaly jedné ze zaměstnankyň peníze a mobilní telefon,“ popsal o víkendu událost mluvčí. Napadená žena po útoku nemusela vyhledat lékařské ošetření.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz