Úterý 24. listopadu 2020svátek má Emílie 4 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie obvinila muže, který poškrábal Landovo porsche. Hrozí mu rok vězení

Policie obvinila z poškození cizí věci muže, který podle ní nedávno v Praze... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie obvinila z poškození cizí věci muže, který podle ní nedávno v Praze... | foto: Reprofoto

PRAHA Policie ve středu obvinila z poškození cizí věci muže, který podle ní nedávno v Praze úmyslně poničil zaparkované porsche zpěváka Daniela Landy. O obvinění na policejním webu informovala mluvčí Iveta Martínková. Landa se s obviněným setkal a obvinění chce stáhnout.

Policejní vyšetřování pokračuje, může se ale zastavit, pokud s tím bude poškozený souhlasit, dodala Martínková.

Policie o případu poškození luxusního vozu, který se stal 23. července, informovala minulý týden. Zveřejnila video zachycující ničení auta a požádala veřejnost o pomoc při identifikaci mladíka na záznamu. Média pak napsala, že šlo o Landův vůz. Mluvčí Martínková uvedla, že muž podezřelý z poničení auta se ve středu ráno dostavil na služebnu na základě předvolání.

„Kriminalisté ho k věci vyslechli a posléze také obvinili z trestného činu poškození cizí věci. S ohledem na probíhající vyšetřování se v tuto chvíli k případu nebudeme blíže vyjadřovat,“ dodala.

Landa se s mladíkem setkal a záležitost považuje za uzavřenou. Zpěvák neupřesnil, na čem se domluvili. „Potkali jsme se mezi šesti očima. Byl jsem tam já, on a jeho maminka. Dlouho jsme mluvili, kluk si vše uvědomil v plném rozsahu, tím pádem stahuji obvinění a věc pro média a další považuji za vyřešenou. Řešení není nutné konkretizovat, ale za mě je dostatečně výchovné. Jsem přesvědčen, že ho to probralo a bude sekat dobrotu,“ napsal zpěvák v tiskové zprávě.

„Je možné, že během,vyšetřování dojde k zastavení trestního stíhání. Ale v tuto chvíli stále trvá,“ sdělila však za policii k případu mluvčí Ivta Martínková.

Auto zaparkované na pražském Vyšehradě si 23. července krátce po 13:00 vyhlédl mladý muž s lahví piva v ruce, doprovázený dívkou. Porsche polil pivem, do jednoho z průduchů vozu hodil cigaretu, ohnul zrcátko auta a poplival kapotu. Nakonec vzal dlažební kostku, vůz obešel a po celém obvodu poškrábal. Způsobil škodu okolo 60 000 korun. Martínková již dříve uvedla, že mu hrozí až rok vězení a samozřejmě náhrada škody.

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Většina pacientů s covid-19 má mírný průběh nemoci. Ale co to znamená?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Při pravidelné aktualizaci počtu lidí nakažených covidem-19 ze všech stran slyšíme, že většina pacientů má mírný průběh...