6. listopadu 2019 14:54 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie obvinila řidiče Mustangu z usmrcení generála u Špindlerova Mlýna

Dopravní nehoda dvou osobních vozidel, Hořejší Vrchlabí směr Špindlerův Mlýn.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní nehoda dvou osobních vozidel, Hořejší Vrchlabí směr Špindlerův Mlýn.... | foto: Hasiči města Špindlerův Mlýn

TRUTNOV Policie obvinila třicetiletého řidiče Fordu Mustang ze způsobení nehody, při níž 21. září u Špindlerova Mlýna zahynul zástupce ředitele Vojenského zpravodajství, brigádní generál Milan Jakubů. Řidiče policie stíhá pro trestný čin usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Ve středu to sdělila mluvčí policie Eva Prachařová.

„Podle vyjádření znalce byl jedinou a výhradní příčinou vzniku dopravní nehody způsob jízdy řidiče automobilu Ford Mustang, který v důsledku vysoké rychlosti vyjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozem Škoda Rapid,“ uvedla mluvčí. Sdělila, že rychlost mustangu podle znalce „přesahovala výrazně nejvyšší povinný limit“.

Znalec z odvětví silniční dopravy podle policie dále konstatoval, že obě vozidla byla v době před nehodou v dobrém technickém stavu. „Nebyla zjištěna žádná závada, která by mohla mít vliv na vznik dopravní nehody,“ uvedla mluvčí s tím, že vyšetřování nehody pokračuje.

Řidič mustangu jel od Vrchlabí směrem na Špindlerův Mlýn a v pravotočivé zatáčce se v protisměru čelně střetl s rapidem. Vezl dvanáctileté dítě. Oba skončili s lehkými zraněními v nemocnici. V rapidu zemřel Jakubů, jeho sedmačtyřicetiletá spolujezdkyně byla těžce zraněna.

Policie už dřív uvedla, že řidič mustangu spolupracuje a poskytl policii svoji verzi události.

Dopravní nehoda dvou osobních vozidel, Hořejší Vrchlabí směr Špindlerův Mlýn....
Dopravní nehoda dvou osobních vozidel, Hořejší Vrchlabí směr Špindlerův Mlýn....

Televize Nova s odvoláním na svědky v září uvedla, že nehoda se stala po honičce sportovních vozů. Řidič mustangu to pro server tn.cz popřel.

„My jsme nezávodili, nedocházelo tam k předjíždění. Byli jsme za sebou, vezl jsem syna řidiče toho červeného vozu,“ řekl serveru.

Ford Mustang patřil pardubickému dealerovi vozů Ford, firmě Auto In. Ta k případu dříve uvedla, že řidič měl vůz půjčený a účastnil se s ním setkání majitelů vozidel značky Mustang. „K nehodě došlo při neorganizované individuální jízdě tohoto vozidla mimo program setkání,“ uvedla Auto In.

ČTK
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Komunismus - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Komunismus - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Komunismus - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?
PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?

Zima pomalu, ale jistě klepe na dveře, a proto je nejvyšší čas myslet na zimní obutí vašeho dítěte. Dětská nožka roste rychlostí blesku, a tak se každoročnímu nákupu sezónní obuvi nevyhnete.