Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie obvinila učitelku kvůli popálení školačky. Hrozí jí dva roky vězení

Česko

  11:59
TŘEBÍČ - Policie obvinila třebíčskou učitelku kvůli předvánočnímu setkání ve škole, během něhož se vážně popálila žačka první třídy. Dívce vzplála sukně od hořící svíčky, popáleniny má na 12 procentech těla, z části jde o popáleniny třetího stupně.
Zapalovač - ilustrační foto

Zapalovač - ilustrační foto foto: Shutterstock

Za ublížení na zdraví z nedbalosti pedagožce hrozí až dvouleté vězení nebo zákaz činnosti, uvádí dnešní regionální příloha Mladé fronty Dnes (MfD).

Mluvčí třebíčské policie René Novotný potvrdil, že bylo v tomto případě zahájeno trestní stíhání jedné osoby z Třebíče s tím, že další podrobnosti nebude policie uvádět.

Dívenka má transplantovanou kůži
Poraněná sedmiletá dívka se několik týdnů léčila na popáleninovém centru v Brně. Má transplantovanou kůži. Už chodí do školy, ale stále navštěvuje laserovou terapii, dojíždět bude i na rehabilitaci.

Učitelka na děti dohlížela na předvánoční besídce 18. prosince v základní škole na ulici Kapitána Jaroše, pomáhaly jí praktikantky. Ředitel školy Karel Dolák nechtěl vývoj tohoto případu komentovat. Řekl, že počká na stanovisko policie. Dříve uvedl, že učitelé věděli, že nemají tímto způsobem používat otevřený oheň v přítomnosti dětí.

Popálení v mateřské školce při hře na čarodějnice
Místostarosta Třebíče Jan Karas o trestním stíhání učitelky ví. Školská komise se případem bude zabývat v tomto měsíci. Radnice je zřizovatelem školy, přesto jí podle místostarosty nemůže přikazovat, jak má nastavit svá bezpečnostní opatření. Komise dá ale zřejmě ředitelům škol doporučení, aby s výjimkou výuky používání svíček ve školách zakázali.

Podobný případ stal před pěti lety v pražské mateřské škole. Šestileté dívce vzplály šaty od svíček při hře na čarodějnice. Dvě učitelky a ředitelka školy dostaly podmínky za nedbalostní ublížení na zdraví. Prezident Václav Klaus později všem třem ženám udělil milost.

Autoři: ,

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat