15. září 2017 8:59 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie obvinila ze zpronevěry kominíka. Za nulovou práci vydělal přes 200 tisíc

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. |

HRADEC KRÁLOVÉ Policisté obvinili ze zpronevěry osmatřicetiletého kominíka, který od března 2016 do března 2017, vybral od osmi majitelů domů v různých částech republiky zálohy, ale žádnou práci neodvedl a peníze nevrátil. Celkem způsobil škodu 210 tisíc korun, uvedla mluvčí královéhradecké policie Iva Kormošová. V případě prokázání viny mu hrozí až pět let vězení.

Podle policistů muž s majiteli uzavřel ústní či písemné dohody o provedení práce, které spočívaly ve vyvložkování, vyfrézování nebo výstavbě komínů a vybral od nich zálohy od čtyř do 44 tisíc korun. „Muž na svoji obhajobu uvedl, že se dostal do finančních problémů, kdy vybranými zálohami platil materiál na jiné zakázky. Slíbil, že si najde jinou práci a všechny dluhy uhradí,“ uvedla mluvčí.

Kominík se zpronevěry dopustil přesto, že byl letos na jaře za stejnou trestnou činnost dvěma soudy podmíněně odsouzen. „Na základě těchto rozsudků mu bylo v červnu pozastaveno živnostenské oprávnění. Dohromady měl podvést 13 osob s celkovou způsobenou škodou 370 tisíc korun,“ uvedla mluvčí.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!