19. října 2015 15:28 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie odhalila korupci při získávání českých řidičáků pro Němce

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: ČTK

KARLOVY VARY Policie v Karlovarském kraji odhalila skupinu, která zprostředkovávala získání českých řidičáků německým řidičům, kteří o něj přišli. Zatím se prokázalo 79 případů. Policisté zadrželi jednatele německé autoškoly a dvě soudní tlumočnice.

Informace v pondělí sdělila ČTK krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Na rozkrývání korupce spolupracovali kriminalisté z Krajského ředitelství hospodářské kriminálky v Karlových Varech s kolegy v SRN déle než rok. „Za úplatu 3000 eur nemuseli němečtí problémoví žadatelé o český řidičský průkaz absolvovat povinnou výuku ani řidičský výcvik a při závěrečném testu jim tlumočnice pohotově radily. Zatím je prokázáno 79 takto získaných řidičských průkazů za úplatu více než pět milionů korun,“ uvedla Böhmová.

Jak ale doplnila, může být až 200 takto vydaných řidičských průkazů, které mohou občané Německa bez omezení používat v silničním provozu.

V současné době se konají výslechy a domovní prohlídky v Česku i v Německu. Čeští kriminalisté na případu od počátku spolupracují s kolegy z kriminální policie spolkových zemí Horní Franky, Bádensko-Württembersko a také s odborníky z Ministerstva dopravy ČR. Jak policejní mluvčí dodala, při objasňování této sofistikované trestné činnosti bylo nutno využít mnoho oprávnění, které policistům dává trestní řád České republiky.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz