Pondělí 18. ledna 2021svátek má Vladislav -4 °C sněžení Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vodáci na Hodonínsku nedorazili do cíle. Policie po nich pátrá

Vodohospodáři začali snižovat v kritickém úseku hladinu řeky. V místě nazývaném Osypané břehy se našla ve vodě převrácená loďka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vodohospodáři začali snižovat v kritickém úseku hladinu řeky. V místě nazývaném Osypané břehy se našla ve vodě převrácená loďka. | foto: ČTK

STRÁŽNICE Desítky policistů a hasičů pátrají po dvou mužích a šestiletém dítěti, kteří se ve středu na Hodonínsku vydali na výlet člunem po řece Moravě. Do cíle však nedopluli. ČTK to řekl policejní mluvčí Petr Zámečník. Nenašel se ani člun a nic z jejich osobních věci.

"Zjišťujeme, zda neutonuli. Možná si jen udělali někde přestávku. Pokud je tomu tak, měli by co nejdříve kontaktovat své blízké, nebo dát o sobě vědět policii," uvedl mluvčí. Zdůraznil, že mobily pohřešovaných "nejsou kontaktní".

Snižování hladiny řeky

Vodohospodáři ve čtvrtek snížili v kritickém úseku hladinu řeky. V místě nazývaném Osypané břehy se již ve středu našla ve vodě převrácená loďka. Stále se ale neví, zda je to ta, kterou využívali zmizelí výletníci, zdůraznil mluvčí.

Trojice využila slunečný první máj k výletu. Měla v plánu sjet řeku Moravu ze Strážnice do zhruba deset kilometrů vzdáleného Rohatce, a to na vypůjčené loďce. Tok je v tomto úseku zcela klidný, tedy bez nebezpečných splavů.

Vodáci na Hodonínsku nedorazili do cíle. Policie po nich pátrá.

Když do smluveného cíle trojice nedoplula, jejich příbuzní se v 19:30 obrátili na policii, která vyhlásila pátrání a zapojila do něj i hasiče. V noci muselo být hledání přerušeno. Ve čtvrtek řeku v kritickém úseku prohledávali hasiči a policisté v pěti člunech.

Další desítky záchranářů propátrávaly břehy řeky Moravy. Policisté již obtelefonovali všechny příbuzné i známé zmizelých, obešli nemocnice v regionu a navštívili také restaurace a hotely na Hodonínsku. Trojici ale nenašli. Pátrání bude pokračovat až do noci. Pokud se situace nezmění, vyrazí do terénu hasiči a policisté opět v pátek ráno.

Nehody na českých řekách

Letos zemřeli po nehodách na řekách v České republice nejméně dva lidé. Před dvěma týdny zahynul muž ze skupiny lidí na raftu, který se převrhl v řece Kamenici v Zlaté Olešnici na Jablonecku. O víkendu pak v královéhradecké nemocnici zemřel muž, který se převrátil s kánoí na rozvodněné Úpě v Ratibořicích na Náchodsku.

K nejtragičtějším případům z posledních let patří neštěstí z června 2011. Tehdy se na jezu v Olomouci utopila učitelka z Nového Jičína, třináctiletý žák ze sedmé třídy i instruktor ze školního výletu na raftech. Chlapec skočil o přestávce z břehu do řeky, ve snaze jej zachránit se za ním vrhla učitelka i instruktor. Učitelce a chlapci již nebylo pomoci, instruktor zemřel později v nemocnici. Nebezpečný jez, na kterém v roce 2011 zahynuli celkem čtyři lidé, se loni dočkal zabezpečení.

,

Test vaječných likérů: I šest kostek cukru v panáku. Hlavně zakrýt aroma lihu

Vaječné koňaky v testu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé jsou bledé jako zimní ráno, jiné září jako italské slunce, většina vaječných likérů však udělá adventní...

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

Jan Šimák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Na Vánoce i v lednu si Býci užijí sex, Střelci optimismu. Co ostatní znamení?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidé narození ve znamení Kozoroha mají navenek sílu z energie Země, uvnitř pak čerpají z ohně. Oba živly dohromady se...

Kila půjdou dolů, sebevědomí nahoru. Zapojte se do Novoroční výzvy
Kila půjdou dolů, sebevědomí nahoru. Zapojte se do Novoroční výzvy

Shodit vánoční kila je přetěžký úkol, ale jde to. Dokonce i doma a tak, aby vás to bavilo. Stačí se zapojit do padesátidenní novoroční výzvy od...