• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Policie pátrá po muži, který se pohyboval v okolí haly v pražském Braníku...

Policie pátrá po muži, který se pohyboval v okolí haly v pražském Braníku chvíli předtím, než v ní vypukl požár. | foto: Policie ČR

Požár haly v pražském Braníku: policie pátrá po svědkovi, který se motal kolem místa činu

Česko
  •   12:10
Praha - Dubnový požár haly v pražském Braníku založil někdo úmyslně. Policie pátrá po muži, který se v okolí haly pohyboval chvíli předtím, než vzplála. Mohlo by jít o klíčového svědka, uvedla v pondělí policejní mluvčí Hana Křížová.

Hala v Modřanské ulici hořela 12. dubna, požár si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun, zraněn nikdo nebyl. Kriminalisté případ prověřují, na policejní web umístili video, na kterém je v blízkosti haly muž chvíli před vypuknutím požáru. Pokud někdo muže pozná, má volat linku 158.

„K jeho popisu ještě uvádíme, že se jednalo o muže mladšího vzhledu, v krátkých kalhotách a s batohem na zádech. Zajímavostí je to, že v tento den bylo velmi chladno a muž měl na sobě pouze šortky. Kriminalisté se domnívají, že muž přijel zřejmě tramvají a vystoupil na zastávce Pobřežní cesta, která je jen malý kousek od objektu,“ uvedla mluvčí.

Z Vinohradského hřbitova šlehaly plameny. Shořelo 84 tújí, požár způsobila svíčka

V hale bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku. K hořícímu materiálu se hasiči dostávali kvůli propadlé střeše jen obtížně, s likvidací ohně se potýkali 13 hodin. Požár zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu.

„Kriminalisté už teď ví, že požár byl založen úmyslně. V případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli za trestný čin obecné ohrožení až 15 let odnětí svobody,“ dodala mluvčí.

Autor: ČTK