6. prosince 2017 15:16 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie pátrá po pachateli, který v Duchcově zabil dva klokany, hlavu jednoho odnesl

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Lidovky.cz

DUCHCOV (TEPLICKO)  Policisté pátrají po pachateli, který zabil v Duchcově na Teplicku u rodinného domu dva klokany. Majitel odhadl škodu na 40 tisíc korun. Za čin hrozí až tříleté vězení. Oznámil to ve středu teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.

Pachatel podle policie překonal oplocení, dvě zvířata zabil a dalšího klokana zranil. Případ se stal v noci ze soboty na neděli. „Pachatel se choval hodně agresivně, jednomu klokanovi dokonce od těla oddělil hlavu, kterou odnesl,“ uvedl Vítek. K objasnění přesné příčiny úhynu zvířat a dalších okolností případu nařídili policisté pitvu.

Kriminalisté případ, na který upozornila televize Prima, prověřují pro podezření z přečinů poškození cizí věci a týrání zvířat, za jejichž spáchání hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Policie ve středu požádala o pomoc veřejnost. „Žádáme případné svědky, kteří se v inkriminované době nacházeli v blízkosti rybníka Vinduška a duchcovského koupaliště a mohli by k případu poskytnout jakékoliv informace, aby se obrátili přímo na teplické kriminalisty nebo kontaktovali linku 158,“ uvedl Vítek.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz