2. března 2017 12:11 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Seniorka z Blanska se podruhé ztratila. Pátrá po ní vrtulník i policisté na koních

Policejní vrtulník - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policejní vrtulník - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

BLANSKO  Tři desítky policistů dnes v okolí Blanska opět pátrají po dvaaosmdesátileté duševně nemocné Martě Vykydalové, která v polovině února odešla z pečovatelského zařízení v Blansku a nevrátila se. Nasazen je i vrtulník, v akci jsou také policisté na koních. Řekl to policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Desítky policistů v terénu po seniorce v Blansku a okolí pátraly neúspěšně už 13. února. „Nové poznatky o ženě nemáme, ale změnily se venkovní podmínky,“ řekl Malášek.

Jak mluvčí už dříve uvedl, duševní chorobou trpící žena má vztah k chatové oblasti Bačina, a právě tam se soustředila pozornost pátrajících.

Následně policie prověřovala poznatky od lidí, které na policii dorazily. Byla jich asi desítka. „Nejvíce jich bylo z Blanska a okolí, ale také z Brna, Letovic či Olešnice,“ uvedl Malášek. Doplnil, že žena v Brně skutečně byla, ale ještě před svým odchodem ze zařízení.

Hledaná seniorka má šedé krátké vlasy, vysoká je asi 165 centimetrů. Na sobě měla při odchodu hnědý kožich a černé kalhoty. Odešla s bílou kabelkou. Informace o pohybu hledané ženy mohou lidé sdělit na tísňovou linku 158.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
ŠIKOVNÝ ELEKTROMECHANIK S VYHLÁŠKOU

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 24 000 - 26 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz