Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Policie pátrá po údajně šestnáctiletém Afghánci. Vypadá přitom na čtyřicet

Policie pátrá po šestnáctiletém Afghánci, který vypadá na 40 let. foto: Reprofoto / Policie ČR

PRAHA - Česká policie pátrá po Afghánci jménem Rassol Mohammad. Muži s bydlištěm v Praze by podle dokladů mělo být šestnáct let, strážci zákona ovšem upozorňují, že vypadá spíše na čtyřicet. Z jakého důvodu policisté dotyčného hledají, neupřesnili. Neměl by však být nebezpečný, ani ozbrojený.
  17:14

Podle popisu v policejní databázi pohřešovaných osob měří Rassol Mohammad přibližně 173 centrimetrů. Má hubenou postavu, černé vlasy a hnědé oči. Rovněž by neměl být nakažen žádnou nemocí.

Policisté se ovšem pozastavují na jeho věkem. Ačkoliv uvádí, že se hledaný narodil v lednu roku 2003, v popisu záhy doplňují, že jeho „zdánlivé stáří“ je 40 let. Ostatně právě to může být důvodem, proč je muži vyhlášeno pátrání.

Nejistota týkající se věku hledaného zaujala i lidoveckého europoslance Tomáše Zdechovského. „Pamatujete si, jak jsem informoval o podvodech migrantů s věkem? Tady máte nádherný příklad, který zveřejnila policie ČR na svých stránkách,“ napsal na svém facebookovém profilu. „Obrázek si udělejte sami... podle mě mu 16 rozhodně není,“ doplnil posléze.

Už se nikdy nevrátím, vzkázala. Policie pátrá po 12leté dívce z Prahy, kterou rodiče pohřešují od úterý

Důvodem, proč migranti uvádí nižší věk než ve skutečnosti jsou dle něj výhody spojené s nezletilostí. „Tím, že různé neziskovky a takzvaní humanisté se snaží zabránit tomu, aby policie měla možnost prověřovat skutečné stáří žadatelů o azyl, se dostáváme do situace, že si každý může napsat do dokladů nejen věk, ale i jméno, které chce a nikdo to prostě neprověří,“ okomentoval s tím, že proti těmto „snahám levicových extremistů“ systematicky bojuje.

Občany, kteří by mohli mít nějaké informace k pohřešovaným či hledaným osobám, policie žádá, aby se obrátili na linku 158, případně informace předali na nejbližší policejní služebně či je zaslali emailem na adresu operačního odboru policejního prezidia: pp.oo.operacni@pcr.cz.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat