Neděle 15. prosince 2019svátek má Radana, Radan 9 °C občasný déšť Předplatné LN
25. října 2019 17:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie pátrá po údajně šestnáctiletém Afghánci. Vypadá přitom na čtyřicet

Policie pátrá po šestnáctiletém Afghánci, který vypadá na 40 let. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie pátrá po šestnáctiletém Afghánci, který vypadá na 40 let. | foto: Reprofoto / Policie ČR

PRAHA Česká policie pátrá po Afghánci jménem Rassol Mohammad. Muži s bydlištěm v Praze by podle dokladů mělo být šestnáct let, strážci zákona ovšem upozorňují, že vypadá spíše na čtyřicet. Z jakého důvodu policisté dotyčného hledají, neupřesnili. Neměl by však být nebezpečný, ani ozbrojený.

Podle popisu v policejní databázi pohřešovaných osob měří Rassol Mohammad přibližně 173 centrimetrů. Má hubenou postavu, černé vlasy a hnědé oči. Rovněž by neměl být nakažen žádnou nemocí.

Policisté se ovšem pozastavují na jeho věkem. Ačkoliv uvádí, že se hledaný narodil v lednu roku 2003, v popisu záhy doplňují, že jeho „zdánlivé stáří“ je 40 let. Ostatně právě to může být důvodem, proč je muži vyhlášeno pátrání.

Nejistota týkající se věku hledaného zaujala i lidoveckého europoslance Tomáše Zdechovského. „Pamatujete si, jak jsem informoval o podvodech migrantů s věkem? Tady máte nádherný příklad, který zveřejnila policie ČR na svých stránkách,“ napsal na svém facebookovém profilu. „Obrázek si udělejte sami... podle mě mu 16 rozhodně není,“ doplnil posléze.

Důvodem, proč migranti uvádí nižší věk než ve skutečnosti jsou dle něj výhody spojené s nezletilostí. „Tím, že různé neziskovky a takzvaní humanisté se snaží zabránit tomu, aby policie měla možnost prověřovat skutečné stáří žadatelů o azyl, se dostáváme do situace, že si každý může napsat do dokladů nejen věk, ale i jméno, které chce a nikdo to prostě neprověří,“ okomentoval s tím, že proti těmto „snahám levicových extremistů“ systematicky bojuje.

Občany, kteří by mohli mít nějaké informace k pohřešovaným či hledaným osobám, policie žádá, aby se obrátili na linku 158, případně informace předali na nejbližší policejní služebně či je zaslali emailem na adresu operačního odboru policejního prezidia: pp.oo.operacni@pcr.cz.

Lidovky.cz
Premium

Někdy jsem se na sebe ani nemohla podívat do zrcadla, přiznala Lucie Bílá

Zpěvačka Lucie Bílá | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lucie Bílá ví, že o jejím vztahu s mužem mladším o sedmnáct let se mluví. Ví také, že se mnozí diví: jak takové...

Premium

Jak se fotí porod? Záběry by měly být citlivé a fotograf nesmí překážet

Tak se fotí porod | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Cože? Ty fotíš porody? Copak existuje někdo, kdo si chce nechat vyfotit porod? Takové otázky Daniela Lišková slyší...

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...