Pátek 4. prosince 2020svátek má Barbora 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie pátrá po údajně šestnáctiletém Afghánci. Vypadá přitom na čtyřicet

Policie pátrá po šestnáctiletém Afghánci, který vypadá na 40 let. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie pátrá po šestnáctiletém Afghánci, který vypadá na 40 let. | foto: Reprofoto / Policie ČR

PRAHA Česká policie pátrá po Afghánci jménem Rassol Mohammad. Muži s bydlištěm v Praze by podle dokladů mělo být šestnáct let, strážci zákona ovšem upozorňují, že vypadá spíše na čtyřicet. Z jakého důvodu policisté dotyčného hledají, neupřesnili. Neměl by však být nebezpečný, ani ozbrojený.

Podle popisu v policejní databázi pohřešovaných osob měří Rassol Mohammad přibližně 173 centrimetrů. Má hubenou postavu, černé vlasy a hnědé oči. Rovněž by neměl být nakažen žádnou nemocí.

Policisté se ovšem pozastavují na jeho věkem. Ačkoliv uvádí, že se hledaný narodil v lednu roku 2003, v popisu záhy doplňují, že jeho „zdánlivé stáří“ je 40 let. Ostatně právě to může být důvodem, proč je muži vyhlášeno pátrání.

Nejistota týkající se věku hledaného zaujala i lidoveckého europoslance Tomáše Zdechovského. „Pamatujete si, jak jsem informoval o podvodech migrantů s věkem? Tady máte nádherný příklad, který zveřejnila policie ČR na svých stránkách,“ napsal na svém facebookovém profilu. „Obrázek si udělejte sami... podle mě mu 16 rozhodně není,“ doplnil posléze.

Důvodem, proč migranti uvádí nižší věk než ve skutečnosti jsou dle něj výhody spojené s nezletilostí. „Tím, že různé neziskovky a takzvaní humanisté se snaží zabránit tomu, aby policie měla možnost prověřovat skutečné stáří žadatelů o azyl, se dostáváme do situace, že si každý může napsat do dokladů nejen věk, ale i jméno, které chce a nikdo to prostě neprověří,“ okomentoval s tím, že proti těmto „snahám levicových extremistů“ systematicky bojuje.

Občany, kteří by mohli mít nějaké informace k pohřešovaným či hledaným osobám, policie žádá, aby se obrátili na linku 158, případně informace předali na nejbližší policejní služebně či je zaslali emailem na adresu operačního odboru policejního prezidia: pp.oo.operacni@pcr.cz.

Máme podvyživené děti? Trend „zdravého“ stravování je tragický, říká odborník

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špenát je hnusný, rajčata taky. Do školní jídelny nechodíme, tam nám nechutná. Jíme jen špagety a pizzu. A tak dál....

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Generace nevzdělaných dětí. Jen málokdo dělá při distanční výuce pokroky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je osm hodin ráno, učitel zakládá virtuální místnost, do které se postupně připojí žáci. Jednomu nejde mikrofon,...