Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie při mamutí noční razii kontrolovala pražské řidiče

Česko

  2:54
PRAHA - Dvacítka policejních aut, pravý pruh uzavřený a z levého pruhu policisté "vyzobávají" jedno auto za druhým. Kontrolují vše - řidičský průkaz, alkohol, výbavu, technický stav vozu.

Policejní zátah proti neukázněným řidičům na pražské Liberecké ulici (výpadovka R8). foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

V takovou past na neukázněné řidiče se v noci na dnešek změnily dvě výpadovky z hlavního města: rychlostní silnice R8 na Teplice a silnice číslo 4 na Strakonice.

Zhruba 30 policistů zabralo pravý jízdní pruh po délce několika set metrů a kontrolovalo téměř každé vozidlo. Podle policejního mluvčího jde o reakci na neustálou neukázněnost řidičů.

Policejní zátah proti neukázněným řidičům na pražské Liberecké ulici (výpadovka R8).

Policejní hlídky v Praze vyhlásily boj pirátům silnic už ve čtvrtek ráno. Na 80 stanovištích se zaměřili hlavně na dodržování předepsané rychlosti, požívání návykových látek, technický stav vozidel a "posvítili" si i na nákladní auta, zda nejezdí do zón, kam nesmějí a zda řidiči dodržují předepsaný odpočinek. Pomáhají jim při tom i vrtulníky, které jsou vybaveny kamerovým systémem.

Poslední kapkou ke spuštění akce bylo sobotní zadržení řidiče, který řídil s 3,19 promile alkoholu v dechu. Navíc nevlastnil ani řidičský průkaz.

Policejní zátah proti neukázněným řidičům na pražské Liberecké ulici (výpadovka R8).

Do akce se v průběhu dne zapojilo 300 policistů. Zostřená Akce není jedinou v poslední době. Minulý týden policisté v celé republice kontrolovali řidiče a rovněž u nich se zaměřili na požívání alkoholu a drog. Pod vlivem alkoholu řídilo 108 řidičů a u šesti dalších hlídky tehdy zjistily přítomnost jiné návykové látky. Šedesát řidičů z tohoto důvodu přišlo na místě o řidičský průkaz.

Autoři: ,

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Mohlo by vás zajímat