Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Stovky hodiny záznamů, desítky tipů. Policie hledá stopu ztracené školačky z Ústí

Česko

  17:19
ÚSTÍ NAD LABEM - Už téměř dva týdny pátrá policie po Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem. Kriminalisté prohlížejí stovky hodin záznamů z kamer a prověřují desítky tipů od veřejnosti, v pondělí to uvedla krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Dvanáctiletou dívku ale zatím nenašli.

Policie stále pátrá po pohřešované školačce Michaele Patricii Muzikářové. foto: ČTK

Policie dostala od lidí na speciální call centrum, na lince 158 nebo e-mailem jen o víkendu dalších zhruba 70 poznatků, které prověřuje. „V tuto chvíli se celkové číslo blíží k dvěma stům poznatků,“ řekla Hyšplerová. Kriminalisté také prohlížejí záznamy z kamer. Už dříve požádali veřejnost, aby jim poskytla záznamy z kamer z domů a aut v ústecké čtvrti Klíše.

Policie nevylučuje, že se Michaela Patricie Muzikářová stala obětí trestného...
Pohřešovaná školačka Michaela Muzikářová.

Na městském kamerovém systému dívka nebyla. Kriminalisté vyhodnocují stovky hodin záběrů z kamerových systémů. Se získanými informacemi operativně pracují. „Kriminalisté vyhodnocují stovky hodin záběrů z kamerových systémů nejen z Ústí nad Labem, ale i jiných míst v Ústeckém kraji. Se získanými informacemi operativně pracují,“ uvedla Hyšplerová.

Žádné konkrétní informace o tom, kde by dívka mohla být, ale policie zatím nemá. „V souvislosti s pátráním po Míše Muzikářové jsme vyslechli desítky osob, zhlédli již přes stovku hodin kamerových záznamů, vyhodnotili desítky neustále přicházejících poznatků od veřejnosti, zmonitorovali komunikace na sociálních sítích z Míšina okolí a provedli další množství úkonů, které by nás měly přivést na stopu Míši,“ dodala Hyšplerová.

V pátrání po školačce z Ústí nad Labem je zapojeno dvacet lidí a psycholog

Policie už dříve řekla, že dívka zmizela pravděpodobně 11. ledna, kdy nepřišla do školy. Její matka nahlásila pohřešování tentýž den vpodvečer. Ráno kolem 5:00 odcházela do práce, dívku ale nekontrolovala. Dívčin telefon byl naposledy aktivní 10. ledna večer.

Policie vyhlásila pátrání po dívce v kategorii Dítě v ohrožení, což je Národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Funguje jako systém včasného varování v případech, kdy může být v ohrožení život nebo zdraví pohřešovaného dítěte. Jeho cílem je především zrychlit pátrání a předávání informací. Po dívce se pátrá nejen v Česku, ale i v zahraničí.

Michaela Patricia Muzikářová je asi 155 až 160 centimetrů vysoká, hubené postavy. Má lehce zvlněné hnědé vlasy na ramena, má šedé oči a nosí brýle s fialovými obroučkami. V době odchodu z domova měla na sobě pravděpodobně prošívaný kabát ke kolenům a tmavé kozačky s bílou kožešinkou. S sebou měla růžový školní batoh značky Nike.

Autor: