6. července 2018 11:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie prošetřuje falešné lístky na koncert Rolling Stones

I ve svých 74 letech je Jagger stále plný energie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy I ve svých 74 letech je Jagger stále plný energie. | foto:  David Neff, MAFRA

PRAHA Pražská policie prošetřuje několik oznámení ohledně falešných vstupenek na koncert skupiny Rolling Stones, který se uskutečnil 4. července v Letňanech. Někteří návštěvníci, kteří si chtěli na internetu koupené vstupenky vyměnit za elektronické náramky nutné ke vstupu do areálu, zjistili, že jsou neplatné.

Pořadatelé varovali před koupí lístků jinde než u oficiálních prodejců již v březnu. „V současné době je celá událost prošetřována pro podezření z trestného činu podvod,“ řekl mluvčí policie Jan Rybanský.

Oba kytaristé kapely Rolling Stones zleva Ron Wood a Keith Richards.

Na koncert podle pořadatelů dorazilo 50 tisíc lidí, oběťmi podvodu se mohly stát stovky z nich, především cizinci. Trestních oznámení má zatím policie několik. Další podvedené vyzývá, aby se přihlásili.

„Majitelé nepřenosných lístků zakoupených u jiných předprodejců mohou mít při vstupu do areálu problémy a může se stát, že nebudou vpuštěni na koncert,“ uvedli již v březnu pořadatelé. Nakonec pustili na koncert i fanoušky s neplatným lístkem.

Kytarová legenda Keith Richards je v kapele od jejího založení v roce 1962.
Ron Wood je členem Rolling Stones od roku 1975.

Oficiální prodejci prodávali vstupenky ke stání za 1990 korun, stání před pódiem za 4590 korun, tribuny k sezení za 4990 korun a nejvíce lukrativní místa k sezení za 9990 korun. Neoficiální předprodejci ceny průběžně měnili, ale například přes stránky viagogo.com bylo možné zakoupit vstupenky ke stání za cenu kolem 4000 korun, na stubhub.cz nabízeli stání u pódia za 8500 korun. Přeprodávat vstupenky i za několikanásobek pořizovací ceny neodporuje zákonu. Oficiální prodejci ale před nákupem přeprodávaných vstupenek varují, stejně jako policie a Česká obchodní inspekce.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!