8. ledna 2014 8:01, aktualizováno  11:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie prosí o pomoc. Hledá vraha ženy nalezené na Praze 2

Policisté hledají vraha ženy nalezené v úterý večer v bytě na Praze 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté hledají vraha ženy nalezené v úterý večer v bytě na Praze 2. | foto: MAFRA: Jiří Meixner

PRAHA Policisté hledají vraha ženy nalezené v úterý večer v bytě na Praze 2. Prosí kvůli tomu o pomoc lidi, kteří mohli vidět pachatele prchajícího v zakrváceném oblečení z místa činu, oznámila mluvčí pražské policie Jana Rösslerová. Bližší okolnosti smrti ženy určí až pitva, policisté se ale přiklání k tomu, že byla zavražděna.

Tělo mladé ženy bylo nalezeno v úterý kolem 21:00 v bytě ve Vratislavově ulici. "Podezřelá osoba s největší pravděpodobností opustila místo činu mezi pondělním a úterním odpolednem. Oděv pachatele musel být velmi znečištěn krví, čehož si pak mohli všimnout kolemjdoucí," uvedla Rösslerová.

Podle kriminalistů mohl pachatel jet i městskou hromadnou dopravou. "V blízkosti místa činu se totiž nacházejí tramvajové zastávky Výtoň nebo Albertov," doplnila mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ

"Policisté tak žádají veřejnost o jakoukoliv informaci k pohybu podezřelé osoby. Informace přijmou na tísňové lince 158, nebo kterékoli služebně policie," sdělila.

Násilnou smrtí zemřela pravděpodobně také žena, jejíž tělo našel v úterý odpoledne bezdomovec v Praze 9 v ulici Na obrátce. "Ovšem přesnou příčinu úmrtí by měla objasnit až nařízení soudní pitva," uvedla dnes Rösslerová. Policisté také ještě neznají totožnost ženy, případem se proto zabývají specialisté na pátrání po osobách.

Lidovky.cz, ČTK