11. dubna 2017 10:50, aktualizováno  11:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Smrt psa v Kroměříži vyšetřuje policie jako týrání zvířat, o pomoc žádá veřejnost

Týraný pes (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Týraný pes (ilustrační foto). | foto: Petr Prokeš - záchranná a odchytová služba pro zvířata

KROMĚŘÍŽ Kolemjdoucí našel v pondělí v Kroměříži mrtvého psa, policie případ prověřuje jako týrání zvířat a žádá o pomoc i veřejnost. V úterý to řekla policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Pachateli hrozí za týrání zvířat až tři roky vězení.

V tomto případě šlo o větší plemeno černé barvy podobné labradorovi. Tělo leželo v betonové skruži mezi vodní nádrží Bagrák a železniční tratí vedoucí na Zborovice.

Kriminalisté hledají majitele psa a člověka, který se v okolí uvedeného místa pohyboval se psem, jenž odpovídá popisu. Případní svědci mohou zavolat na linku 158 nebo přímo kriminalistům na telefonní číslo 974 675 353. „Uvítáme také informace od všímavých občanů, kteří postřehli, že jejich soused postrádá uvedeného pejska,“ uvedla Kyšnerová.

Případem týráním zvířete se od února zabývají i policisté na Zlínsku. Neznámý pachatel v Halenkovicích vnikl na oplocený pozemek u rodinného domu a zabil desetiletého labradorského retrívra. Usmrceného psa táhl přes dvůr až k silnici před domem, kde jej zřejmě naložil do auta a odjel.

Policisté ve Zlínském kraji se s případy týrání zvířat setkávají poměrně výjimečně. Před devíti lety obvinili seniora z Lukova na Zlínsku, který podle policie několika údery dřevěným toporem trýznivě zabil sousedova psa a poté ho stáhl z kůže.

Na Kroměřížsku vyšetřovali před více než 12 lety majitele pohřebnické firmy a jeho zaměstnance, kteří pytlačili v Chřibech. V rozporu se zákonem usmrtili srny brokovou zbraní, zvířata tak umírala v bolestech a delší dobu. Mrtvé srny pak dvojice uložila do hygienických vaků, které obvykle slouží k přepravě zesnulých. Soud oběma uložil pokutu.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz