Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
21. září 2015 15:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie prověřuje údajnou korupci politiků v Mostě po rozpadu koalice

Uplácení | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Uplácení | foto: Shutterstock

MOST Policie prošetřuje údajné uplácení mezi politiky v Mostě. V neděli to oznámila mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková. Zastupitele vládnoucích Severočechů Most se prý pokusili dostat na svou stranu zástupci sdružení Mostečané Mostu (SMM), klubu KSČM a ANO a nabízeli mu byt nebo funkce.

Koalice v Mostě se rozpadla před dvěma týdny. Severočeši oznámili, že končí spolupráci s ANO a komunisty.

„Na případu pracuje oddělení hospodářské kriminality,“ řekla Ludmila Světláková s tím, že impulsem byly informace v médiích. Mostecký deník v pondělí vydal přepis záznamu údajné schůzky mezi jedním zastupitelem Severočechů a zástupci SMM, klubu KSČM a ANO. Členovi vládnoucího hnutí údajně nabízeli byt a placené funkce. „Říkám, v čem umím pomoci, pokud se to na zastupitelstvu otočí, tak budou místa v dopravním podniku. Umím pomoc s bytem... Rozhodněte se tak, jak budete potřebovat, ale aby to bylo rozhodnutí pevné,“ říká podle Mosteckého deníku na nahrávce zástupce SMM. ČTK oslovuje údajné účastníky schůzky.

Předseda hnutí Severočeši, poslanec Severočeši Bronislav Schwarz řekl, že se schůzka s jeho kolegou z hnutí odehrála, přepis je podle něj autentický. „Pro mě to překvapení není, protože tito lidé se v minulosti pokoušeli takové věci dělat a neštítí se využít složité životní situace jednoho z našich členů. Ukázalo se, kdo je korupčník a kdo chce za každou cenu ovládat radnici a vůbec nebere ohled na výsledky voleb,“ řekl Schwarz. Věří, že případ skončí u soudu. Podle informací ČTK zastupitel Severočechů na schůzce odevzdal i mobilní telefon, nahrávka tak vznikla zřejmě pomocí operativní techniky.

Lídryně KSČM Hana Aulická - Jírovcová označila celou věc za špínu. „Vidím to jako jednu velkou špínu určitého subjektu. My jsme se vždycky chovali korektně a tak, aby nikdo nemohl říct nic špatného,“ řekla Aulická - Jírovcová. O schůzce údajně nevěděla.

Rozpad koalice

V Mostě se před necelými dvěma týdny rozpadla koalice složená z vítězných Severočechů, ANO a KSČM. Důvodem ke konci spolupráce byla údajně špatná komunikace. Od té doby běží vyjednávání mezi všemi stranami. Severočeši Most vyhráli volby v Mostě přesvědčivě, získali 18 ze 45 mandátů. Teď jich mají 17. Deset zastupitelů má Sdružení Mostečané Mostu, šest zástupců ANO 2011, pět členů a bývalého Severočecha má KSČM, po třech mandátech mají ODS a ČSSD.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!