Středa 3. června 2020svátek má Tamara 10 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie: Sazka za Hušáka údajně zpronevěřila 230 milionů

Sazka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Policie začala prověřovat, zda loterijní společnost Sazka nezpronevěřila téměř 230 milionů korun, které zákazníci firmy T-Mobile vydali na jaře loňského roku prostřednictvím jejích terminálů.

Mobilní operátor od loterijní společnosti peníze nedostal. Sazka, tehdy vedená bývalým generálním ředitelem Alešem Hušákem, si je podle něho přisvojila.

Hušák dnes pro ČTK řekl, že v Sazce se uskutečnila řada kontrol a auditů a žádný z nich nenašel porušení zákona. "Lidská i profesionální zkušenost mi radí reagovat až na konkrétní kroky. Nicméně statutární orgány a já osobně jsme dělali všechny kroky striktně v souladu s právem a vůlí akcionářů," uvedl bývalý šéf Sazky.

Trestný čin zpronevěry
"Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu zpronevěry," řekla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Obviněn zatím nikdo nebyl. Více informací Kropáčová nesdělila.

Podle mluvčí T-Mobilu Martiny Kemrové podal operátor loni v létě trestní oznámení na neznámého pachatele, protože z právních expertíz a poslední smlouvy vyplývalo, že peníze nikdy nebyly majetkem Sazky.

ČTĚTE TAKÉ

Podle Lenky Tiché, mluvčí insolvenčního správce Sazky Josefa Cupky, se tato záležitost týká bývalého managementu firmy. "Pokud si policie vyžádá po správci podklady pro trestní řízení, tak poskytneme součinnost, ale jinak je to věc bývalého managementu a insolvenčního správce se to netýká," řekla Tichá. Již dříve přitom připustila, že právníci T-Mobilu mohou mít pravdu.

DOBÍJENÍ KREDITŮ PŘES TERMINÁLY SAZKY

Mobilní operátoři včetně T-Mobilu pozastavili dobíjení kreditů přes terminály Sazky v polovině loňského března. T-Mobile obnovil spolupráci s loterijní společností v lednu letošního roku, konkurenční Telefónica a Vodafone tak učinili již loni.

Bývalé vedení Sazky včetně Hušáka bude zřejmě čelit také žalobě ze strany Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV) a dalších akcionářů Sazky, která je nyní po odprodeji loterijního byznysu víceméně prázdnou schránkou. O podání žaloby podle obchodního práva rozhodla dnešní valná hromada ČSTV.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Hušák byl generálním ředitelem Sazky od roku 1995, loni postupně skončil ve funkcích generálního ředitele a předsedy představenstva loterijní firmy.

Sazka se loni na jaře dostala do insolvence a poté do konkurzu, její podnikatelskou činnost převzala loni v listopadu firma SAZKA sázková kancelář, vlastněná finančními skupinami PPF a KKCG.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...