Sobota 18. ledna 2020svátek má Vladislav 3 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie řeší další ze série znásilnění na Moravě

Nůž (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nůž (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

KOPŘIVNICE Další znásilnění řeší policisté v Kopřivnici na Novojičínsku. V sobotu ráno se tam neznámý muž pokusil znásilnit mladou ženu. Policisté zatím nevylučují souvislost tohoto případu se řáděním násilníka, který má na Novojičínsku a Zlínsku na svědomí sérii podobných zločinů. Některým obětem přitom ještě nebylo 15 let.

"Případnou souvislost ještě nemůžeme potvrdit ani vyloučit," řekl ČTK mluvčí novojičínské policie Zbyněk Tomšík. Dodal, že sobotní případ se v Kopřivnici stal ráno okolo 06:00.

 "Neznámý muž tam přistoupil k mladé ženě a tupým předmětem ji udeřil do hlavy.Napadená upadla do bezvědomí. Když se probrala, zjistila, že má poškozené šaty a na některých místech je nahá," popsal mluvčí případ. Policisté útok vyšetřují jako pokus o znásilnění. Pachatel z místa údajně utekl ještě před tím, než se žena z bezvědomí probrala.

Čtěte také

Podobný případ kriminalisté v Kopřivnici řešili před několika dny. Podle policie neznámý pachatel ve výtahu jednoho z tamních domů pod pohrůžkou použití nože donutil školačku ve věku do 12 let, aby se svlékla. Poté po ní požadoval různé sexuální praktiky. Dívce se podařilo z výtahu utéci. Při přepadení použil nůž kuchyňského typu dlouhý nejméně 25 centimetrů.

Násilník pak útočil ještě několikrát. Už o hodinu později ve Valašském Meziříčí a pak také v Kroměříži, Holešově a v Bystřici pod Hostýnem.

Policisté po něm pátrají. Jde pravděpodobně o muže ve věku okolo 50 let. "Vyšetřování sobotního zločinu je na počátku. Zatím nejsme schopni říct, že spolu všechny případy souvisejí," uvedl Tomšík.

Podle televize Prima muž spáchal takových činů možná ještě víc. Ostravský kriminalista Pavel Tvrdý, který stojí v čele policistů pátrajících po podezřelém, v pátek v Primě uvedl, že policii už se po odvysílání televizní reportáže o případu přihlásily další tři ženy - řekly, že byly znásilněny, ale dosud to nikde nehlásily.

Pachateli znásilnění hrozí až pětileté vězení. Pokud se však tohoto činu dopustí na dítěti mladším patnácti let, soud jej může poslat za mříže až na 12 let.

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...