Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Nentwich 25.3.2020 13:34

Někteří lidé (důchodci nebo studenti) teď prostě bydlí na chatě, aby se chránili styku s ostatními ve velkoměstě a MHD a do města do svého 35 km vzdáleného bytu nejezdí, pracují na zahradě a políčku a chodí s rouškou do místního obchodu nakupovat pro jednu osobu. Ti budou taky vyhnáni? Nebo honem si přepsat trvalé bydliště? Zákon umožňuje mít trv. bydliště v rekreačních budovách. Je to blbé na ně štvát policii. Trochu používat rozum. Ve městě je daleko větší riziko nákazy zvl. pro starší.

V. Pohl 22.3.2020 15:41

Je mi 70 let. Vymezení zvláštní prodejní doby mě uráží, jako bych byl chráněná zvěř. Původně, snad avizovaná doba od 10 hod. byla lepším řešením z těch špatných. Vláda zbytečně podlehla zuřivým redaktorům a vybraným tlakům opozice. To se bude měnit i věkové složení obsluhujícího personálu? Nevím, zda ve Středočeském kraji a Praze docházelo k násilí na seniorech při nakupování, ale tím dochází k dalšímu rozdělování společnosti, a to podle věku. Stanovením této doby na 7. hod. došlo k zhoršením stravování v této době, zvláště mimo bydliště, u pracovníků, kteří zajišťují peníze do rozpočtu svoji prací s přidanou hodnotou, když jsou jim uzavřeny např. hospody. Zdá se, že oddělení seniorů od společnosti se začíná využívat pro politické pletichaření, např. před. Senátu Vystrčil požaduje zušení příspěvku na jízdné, podobně mluví i noví komsomolci pod názvem Piráti, tak i vychytralí z TOP 09. Poradím jim: se zrušením zaveďte nový příspěvek na pohřebné pro pozůstalé po seniorech, alespoň se bude seniorům

J. Nový 22.3.2020 17:49

Kdyby to vadilo ostatním, tak to trochu chápu, ale proč vás, jako seniora uráží, že si můžete jít nakoupit od sedmi do devíti a budete tam jen s ostatními seniory nebo si můžete jít nakoupit kdykoliv jindy a budete tam nakupovat se všemi věkovými kategoriemi?

V. Pohl 22.3.2020 19:13

Nevím, kolik je Vám roků. Hlavně mně vadí, že jsou zhoršeny podmínky ostatním, hlavně co pracují, viz "Stanovením této doby na 7. hod. došlo k zhoršením stravování v této době, zvláště mimo bydliště, u pracovníků, kteří zajišťují peníze do rozpočtu svoji prací s přidanou hodnotou, když jsou jim uzavřeny např. hospody." Vám by se líbilo, pracovat např. na odlehlé stavbě a mít např. rohlíky, salám,.. od předcházejícího dne? Já osobně nepotřebuji zvláštní dobu a neřeší se tím možnost nákazy, sam zmiňujete možnost s ostatními věkovými skupinami a obsluhující personál je totožný, nevyměňuje se za seniory. Máte ověřeno, že tato pomoc / nepomoc seniorům ostaní neomezuje? Pokud senior má vážené problémy s nákupem, jsou tu sociální služby a dobrovolníci. Jinak si více přečtěte, co píšu, protože reagujete jen na slova, proto nemímím s Vámi nadále diskutovat

V. Musil 24.3.2020 9:49

Celou situaci jste podrobil kvantitavne predimensovane verbalni vivisekci. Snazi se, aby seniori meli minimalni predpokladY se nakzit..

J. Fojtů 21.3.2020 21:11

Jsem důchodce a na rozdíl od některých v této diskusi vstávám nejpozději v 6 hodin. Dnes poprvé po vyhlášení omezení pohybu jsem zašel do Tesco. Bylo 8:30, nakoupil jsem balené pečivo a šel jsem si koupit citrony. V oddělení zeleniny teprve začali navážet zboží, takže citrony ještě nebyly. Když už jsem chtěl odejít, tak je přivezli, vzal jsem si je ještě z palety. To již bylo 8:55, kdy už mohli přijít i mladší zákazníci. Z toho pro mne plyne, že předchozí vymezená doba byla pro důchodce (nebo aspoň některé z nich) lepší. V Kauflandu to prý bylo nachystáno již v těch 7 hodin.

P. Laubr 21.3.2020 7:08

Stále nemohu dost dobře pochopit, proč je ten státní aparát tak zaostalý. Slyšel jsem, že v Itálii přísně a bez výjimky trestají ty, kteří poruší karanténu. Zřejmě k tomu mají nástroje - zákony. U nás je samozřejmě máme také, ale místo toho, aby stát dodržoval zákony, které vydá, tedy striktně vyžadoval jejich plnění a prostě postihoval porušení zákona, pouze vymýšlí nová a nová nařízení, mnohdy protichůdná a v rozporu s lidským rozumem. Pokud tedy nařídí například nošení roušek, pak by měl ten stát minimálně zabezpečit dostupnost roušek a k tomu za normální i nehamižnou cenu. Jestlipak si někdo pamatuje žloutenkovou nákazu v 80 letech minulého století? Asi málo kdo. Tehdy to totiž stát zvládal eliminovat. Bylo to totiž za totality. Teď to bohužel prostě nezvládá systém.

I. Nentwich 25.3.2020 13:38

Jaká karanténa, vždyť přeci ti lidé nebyli ve styku s nemocnými, ani nebyli v zahraničí tak proč karanténa? To mají žádat o dovážku jídla magistrátem nebo obcí? To musí dělat lidé v karanténě po dobu 14 dnů, protože nesmějí vyjít ani nakoupit nebo vynést odpadky.

T. Kohout 20.3.2020 17:52

Kolik hlav, tolik (chytrých) myšlének.

J. Kozák 20.3.2020 15:09

Proč razítka jen ráno? To je do kolika hodin? Abych věděl v kolik mám jet na odpolední.

I. Rejmanová 20.3.2020 12:36

Čas 10-12 hodin byl perfektní. Osobně vstávám mezi 8.-9. hodinou, takže nákupy v čase pro seniory pro mne padly. Myslím, že většina lidí mého věku si ráda ráno pospí, aspoň většina známých.

M. Ja 20.3.2020 19:38

Je to tak. Mě osobně se to netýká, ale totéž jsem už včera slyšela od starých lidí. V noci se budí, ráno si už rádi přispí do 8, do devíti se do obchodu nedošourají. Budou tedy chodit s ostatními.

S. Melichar 20.3.2020 12:30

Jsem zvědavej, jestli mi policajti zaplatí prasklý trubky a vodovodní čerpadlo - viz přepověď mrazů po víkendu. Něco se prostě na chatě zařídit musí!

I. Rejmanová 20.3.2020 12:42

To jste odvážný, v tuto roční dobu ani my, co jsme v chladnější oblasti, si netroufáme nechat přes noc puštěnou venkovní vodu. A pokud to poliajtům vysvětlíte, určitě vás nechají na pokoji. Ale co kdybyste o víkendu byl v nemocnici s koronavirem a rodina v karanténě? Při této epidemii člověk nikdy neví.

S. Melichar 20.3.2020 14:18

To není o odvaze, ale o zimě. Zatím jsem prostě nemusel, taková to byla letos zima. Ještě budem mladým vypravovat o sněžení...

V. Gryc 20.3.2020 12:28

Byl jsem na dědině v úterý. Chataři a domorodci se nestýkají a domorodci mezi sebou taktéž. Bylo tam mrtvo, tak nelžete.

I. Rejmanová 20.3.2020 12:44

Ono to asi všude nefunguje stejně, tak proč hned slova o lhaní?

V. Gryc 20.3.2020 14:33

jel jsem přes 20 dědin nikde ani noha, dělají paniku

I. Rejmanová 20.3.2020 15:00

Ona ještě pořád většina lidí ve všední den pracuje.

A. Boltnar 20.3.2020 18:49

Vy budete z Prahy

J. Bublíková 20.3.2020 12:18

My když jsme na chatě nemáme čas ani náladu běhat do hospody nebo jinam. Máme tam na zahradě dost místa a hlavně práce. Takže kdo tam je má sedět u chaty. Ten kdo to porušuje tam nepatří.

J. Bublíková 20.3.2020 12:16

To musím vstávat když spím nebo snídám. To nemůžu jindy nakupovat. Proč tam mám překážet lidem, kteří musí do práce.

Pečivo na snídani musím mít ze druhého dne, hlavně v této době.

I. Veselý 20.3.2020 9:43

Tak jsem "důchodcovský nákup" ani nestihl - nejsem jako Babiš co z počátku svolával jednání vlády na šestou - mně od první třídy až do důchodu vadilo, že mě škola, práce, vojna ... nutí vstávat brzy. Před snídaní v devět prostě nefunguji. Nu což, třeba bude můj týdenní nákup příští středu před polednem opět tak klidný a rychlý jako byl tento týden - pár zákazníků, tři úplně volné pokladny.

I. Rejmanová 20.3.2020 12:48

Nejste sám, také pro mne padlo důchodcovské nakupování. Oni asi vycházejí z těch hloupých vtipů o ranních nájezdech důchodců u Kauflandu.

S. Tomáš 20.3.2020 9:23

Když už Pražáci vyrazili na chaty, tak tam mají být, ale oni šmejdí po vesnických obchodech, běhají po cestách, zahradách, loukách, lesích a roznášejí epidemii. Jsou nepřizpůsobiví víc než cikání.

J. Fojtů 21.3.2020 21:02

Proč by šmejdili po vesnických obchodech? Kromě potravin jsou všechny zavřené a ta bývalá Jednota, nyní soukromý obchod, tam většinou nemá nic ani v sezónu, natož pak v době koronaviru. A pokud tam něco má, tak podstatně dražší než ve městě. Navíc v mnoha vesničkách ani žádný obchod nezůstal.

V. Peroutka 20.3.2020 9:14

Tyhle akční změny jsou hloupé a spíš škodí. Lidé si nakoupil ráno cestou do práce a prodavači pak měli torchu klidu mezi 10 -12 a využít to i na např. dezinfekci košíků apod.

M. Krátký 20.3.2020 9:05

Všimli jste si, že koronavir napadá jen muže a ženy a těch ostatních 49 pohlaví si vůbec nevšímá? - opsáno z viditelného-macka

T. Kohout 20.3.2020 17:46

Že by byli imunní? To by změnili pohlaví všichni. Ostatně, k čemu pohlaví, když máme internet.

J. Dvorská 20.3.2020 8:45

Může my někdo vysvětlit proč pro starší občany platí nakupování od 7 -9 hodin?! Asi rozhodlo pár chytrých hlav .


Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...