Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Velký zátah na pašeráky drog do vězení u Kladna. Policie stíhá 32 lidí

Česko

  10:30
KLADNO - Policie stíhá 32 lidí za prodej a pašování drog do věznice Vinařice u Kladna. Ve věznici se prodával hlavně heroin, pervitin a marihuana. Drogy se tam dostávaly při návštěvách odsouzených, poštou, přehazováním přes plot věznice nebo je odsouzení pašovali v konečníku při návratu z práce.
Heroin v takzvaných psaníčkách (ilustrační foto).

Heroin v takzvaných psaníčkách (ilustrační foto). foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

Podezřelým hrozí až pět let vězení. Na tiskové konferenci o tom informovali zástupci policie, Národní protidrogové centrály a věznice.

Vyšetřovatelé získali první poznatky o tom, že se do věznice pašují drogy, na začátku letošního roku, v dubnu začali sledovat drogovou trestnou činnost v nápravném zařízení i mimo něj. Zjistili, že se ve vinařické věznici organizovaně prodává heroin, pervitin, marihuana nebo léky subutex, rivotril a tramal.

ČTĚTE TAKÉ:

Vězni za drogy nebo léky platili kreditem do mobilního telefonu, tabákem nebo venkovním platebním stykem. "V praxi to znamenalo, že uživatel, který si chtěl koupit drogu, řekl svému kamarádovi v civilu, aby poslal peníze spolupracovníkovi dealera, který byl také na svobodě. Ten zaslal doklad o zaplacení do věznice," uvedla policie v tiskové zprávě. Gram pervitinu odsouzení prodali za 5000 až 8000 korun.

Prodej drog byl organizovaný přes mobilní telefony. K předávání drog docházelo ve vězeňské jídelně nebo spouštěním provázku do nižších pater věznice. V kauze nefigurují zaměstnanci věznice.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat