11. prosince 2017 11:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na dálnici jel 15 kilometrů v protisměru, zastavil ho sloupek. Muži hrozí pět let vězení

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Týdeník Policie

ŠUMPERK Zhruba 15 kilometrů jel v neděli ráno v protisměru na dálnici D35 ve směru z Olomouce na Mohelnici čtyřicetiletý řidič osobního auta. Muže stíhali policisté, zastavila ho až nehoda v Zábřežské ulici v Mohelnici, kdy narazil do směrových sloupků. Během jeho jízdy nebyl nikdo zraněn. Muž nebyl opilý ani pod vlivem drog, působil však zmateně, takže skončil v péči lékařů. Policie případ vyšetřuje pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti, řekla to v pondělí policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

K události došlo okolo šesté hodiny ranní, řidič vozu Ford Focus do protisměru najel pravděpodobně u sjezdu Nasobůrky. „Po příjezdu do Mohelnice pokračoval pronásledován policisty po silnici ve směru k obci Libivá. Jeho jízda skončila až v křižovatce s ulicí Zábřežskou v Mohelnici, kde při nájezdu na tuto ulici přední částí vozu porazil tři směrové sloupky umístěné na komunikaci,“ uvedla policejní mluvčí.

Přítomnost alkoholu u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Také test na přítomnost omamných a psychotropních látek byl s negativním výsledkem. „Při komunikaci s policisty však řidič jevil známky zmatenosti. Proto byl převezen k lékařskému vyšetření a z rozhodnutí lékaře dále přeposlán ke zkoumání jeho zdravotního stavu na psychiatrické oddělení Fakultní nemocnice Olomouc,“ doplnila policejní mluvčí.

Policisté věc vyšetřuje pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. Muži hrozí trest od šesti měsíců do pěti let.

ČTK
J. Dřevojan A kolik km v protisměru jeli policisté? 15:58 11.12.2017
J. Chrásteček Tupče.... 7:24 12.12.2017

Najdete na Lidovky.cz