15. ledna 2019 9:01, aktualizováno  16:36 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie zadržela podezřelé z vraždy čerpadlářky. Hrozí jim až 20 let

Záznam vraždy na čerpací stanici v Nelahozevsi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záznam vraždy na čerpací stanici v Nelahozevsi. | foto: Policie ČRReprofoto

Vojkovice (Mělnicko) Policisté v pondělí zadrželi dva podezřelé z prosincové vraždy obsluhy benzinové stanice v Nelahozevsi. Informoval o tom středočeský policejní mluvčí Pavel Truxa. Potvrdil tak informace serveru aktu.cz. Jejich věk ani pohlaví kriminalisté nezveřejnili, bližší informace poskytnou ve středu. V případě prokázání viny hrozí zadrženým 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Podle majitele čerpací stanice by mělo zadržení údajných pachatelů nynější obsluhu uklidnit.

Policisté muže v pondělí večer odvedli z bytu v rekreačním areálu u bývalé pískovny, vyhledávaného místa ke koupání. Soukromý provozovatel tu postupně dostavuje řadový dům, nedaleko břehu je také restaurace.  Podezřelý, kterého policisté zadrželi ve Vojkovicích, neměl pravděpodobně v této obci na Mělnicku trvalý pobyt, řekla starostka Vojkovic Jana Koberová.

Podle zpravodajského serveru policisté zadrželi i další osobu, a to v Kralupech nad Vltavou. „V současné době probíhají další úkony trestního řízení,“ uvedl k případu středočeský policejní mluvčí Pavel Truxa. Zda už bylo rozhodnuto o vzetí obou podezřelých do vazby, mluvčí zatím neuvedl.

Odpoledne před objektem bez dokončené fasády, kde je desítka bytových jednotek, stálo policejní vozidlo. Policisté z něj několikrát krátce vystoupili, jinak byl na místě absolutní klid.

Před domem ve Vojkovicích, ve kterém policie dopadla podezřelého z vraždy...
V okolí objektu se pohybovalo několik policistů, jinak byl na místě absolutní...

„My jsme nikdy jako obec nevnímali to, že by tam bydlel kdokoliv a že by tam mohly být nějaké problémy,“ řekla Koberová. Podle starostky v lokalitě bydlí lidé, kteří nejsou v obci hlášeni k trvalému pobytu a s obcí přímo nemusejí vůbec přijít do styku. 

Státní zástupce Tomáš Milec, který případ dozoruje, jej prozatím nechtěl více komentovat. „Dokud nebudu mít usnesení o zahájení trestního stíhání, tak se k tomu nechci vyjadřovat,“ řekl serveru Lidovky.cz.

Starostka Vojkovic Jana Koberová, v nichž policisté zadrželi jednoho muže, se o zásahu dozvěděla v ranních hodinách. „Vzhledem k tomu, že je dnes z důvodu inventur zavřený úřad, tak jsem lidé nechodí a žádné informace nemám,“ sdělila redakci.

Podle fotek zveřejněných na internetu je ale prý patrné, že policisté navštívili oblast u vojkovického jezera. „Tam vzniká komplex rekreačních budov, tak pravděpodobně v jedné z budov policie byla,“ uvedla.

Pro jakou osobu si strážci zákona došli, Koberová netuší. Podle svých slov se ale o to bude zajímat. „Takové lidi by normální starosta v žádné vesnici chtít neměl,“ doplnila.

’Kdyby je chytli, byla by to dobrá zpráva’

Starosta Nelahozevsi Jakub Brynda serveru Lidovky.cz řekl, že to je pro něj nová informace. Policie s ním podle jeho slov v průběhu pátrání nekomunikovala. „Doufám, že to je on.  V tom případě by to pro mě byla dobrá zpráva,“ uvedl.

Jestli nyní bude v obci bezpečněji, podle něj není možné říci. „Můžete dělat jakékoliv úkony, aby se takové tragédii zabránilo, ale ve chvíli, kdy potkáte blázna, je to stejně jedno,“ dodal.

Osmapadesátiletá Jana, která na pumpě na okraji obce pracovala řadu let, byla 3. prosince zastřelena při loupežném přepadení. Kamery zaznamenaly dva pachatele. V případě odsouzení jim hrozí trest 15 až 20 let vězení, případně i výjimečný trest.

Policie při pátrání postupně uvolňovala záznamy z kamer, podle kterých se snažila mimo jiné určit, zda čin spáchali dva muži nebo smíšený pár. Spekulace, zda druhý lupič byla žena, vyvolal zvláštní způsob chůze jedné z osob zachycených na kamerách. Kriminalisté postupně prověřovali stovky poznatků a svědectví, v rámci výzvy také hledali specifický batoh.

Zloději si často z přepadení benzinek neodnášejí vyšší částky, v některých případech šlo v minulosti spíše o jednotky než desítky tisíc korun.

Před deseti lety neznámý pachatel zavraždil dvacetiletého zaměstnance benzinky v Tovární ulici v ústecké čtvrti Předlice. Podezřelého policisté postřelili při pronásledování v Chomutově, zemřel o několik dní později v chomutovské nemocnici.

Nelahozeveský případ vyšetřují policisté jako vraždu, při odsouzení hrozí pachatelům trest 15 až 20 let, případně i výjimečný trest.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
DISPONENT PRODEJE SE ZNALOSTÍ JIS/JIT

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 40 000 - 45 000 Kč