Neděle 26. ledna 2020svátek má Zora -2 °C zataženo Předplatné LN
20. května 2016 14:26 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie ukončila vyšetřování umělců ze Ztohoven. Případ chce poslat k soudu

Performeři s rekvizitou. Členové skupiny Ztohoven stáhli v sobotu na Pražském... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Performeři s rekvizitou. Členové skupiny Ztohoven stáhli v sobotu na Pražském... | foto: Ztohoven

PRAHA Policie ukončila vyšetřování skupiny Ztohoven a spis předala státnímu zástupci. Případ nyní pravděpodobně bude směřovat k soudu. Umělci jsou viněni z toho, že ukradli standartu prezidenta republiky z Pražského hradu a nahradili ji rudými trenkami.

Minulý týden ukončila policie vyšetřování skupiny Ztohoven, která ukradla standartu z Pražského hradu a spis poslala státnímu zástupci. Jako první na to upozornil server Aktuálně.cz. Státní zástupce pro Prahu 1 Jan Lelek nyní příští týden rozhodne, zdali případ pošle k soudu.

„Od policie jsme dostali spis a o případu rozhodneme začátkem příštího týdne,“ řekl serveru Lidovky.cz Lelek. Skupina dříve podala proti obvinění stížnost, ta však byla zamítnuta. „Zamítli ji,“ sdělil právní zástupce umělců Michal Pokorný.

Umělci odmítají, že by standartu ukradli. Od samého počátku tvrdí, že ji ze střechy při výměně za rudé trenky odvál vítr.

Soud v říjnu odmítl návrh státního zastupitelství na potrestání třech členů umělecké skupiny Ztohoven za vyvěšení obřích trenýrek na Hradě. Chyběly prý důkazy. Škodu policie tehdy vyčíslila na 33 tisíc. Dva umělci jsou viněni z výtržnictví, krádeže a poškození cizí věci a hrozí jim až tři roky vězení.

jzlJakub Zelenka
Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Hořký čaj? Nesmysl! Pediatr v knize vyvrací mýty o domácím léčení dětí

Dětský lékař z Hradce Králové Ladislav Hanousek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hradecký dětský lékař Ladislav Hanousek vydal knihu Maminko, není mi dobře, která má rodičům pomoci s léčbou i výchovou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!