Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Dítě usmrcené v Mostě nožem je obětí konfliktu mužů. Policie pročesává okolí

Kriminalisté prověřují úmrtí dítěte v Mostě. (28. května 2023) foto: iDNES.cz

Zhruba tříleté dítě, které v sobotu zemřelo v Mostě po útoku nožem, se zřejmě stalo obětí konfliktu dvou mužů, uvedla v neděli dopoledne policie. Vyšetřovatelé pročesávají okolí činu a hledají předměty, které s incidentem souvisejí. Už večer policie zadržela dva lidi, zatím je neobvinila.
  23:17aktualizováno  28. května 10:35

Podle zjištění MF DNES byl obětí zhruba tříletý chlapec. Incident se odehrál v mostecké Rozmarýnové ulici u 14. základní školy. Útočníci podle prvotních informací MF DNES dítě napadli na ulici a bodli ho nožem. Okolnosti stejně jako vztah útočníků k oběti zatím nejsou známy.

Policisté zatím v neděli dopoledne na Twitteru upřesnili jen to, že dítě se zřejmě stalo obětí incidentu mezi dvěma muži. Policie stále na místě hledá předměty, které s útokem mohou souviset.

Podle místní obyvatelky, s kterou hovořila redaktorka MF DNES, je na místě skutečně mnoho policistů. „Je tu snad deset policejních aut a vypadá to, že policisté něco hledají,“ uvedla.

Televize CNN Prima News na svém webu uvedla, že dítě zemřelo po hádce dvou mužů. Podle zdroje televize jeden z mužů vytáhl nůž a zaútočil na druhého, který držel dítě v náručí.

Bližší okolnosti jsou aktuálně předmětem zkoumání. „Nic dalšího zatím k tomu sdělovat nebudeme,“ uvedla regionální mluvčí policie Miroslava Glogovská.

V neděli dopoledne bylo na místě tragické události zapáleno několik svíček.

Oba muži, které v sobotu policie zadržela, jsou stále zadržení. Nicméně dle policejní mluvčí zatím nepadlo žádné obvinění.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Pomozte se zbavit zácpy u vašich dětí: zařaďte do jejich jídelníčku vlákninu GOS/FOS
Pomozte se zbavit zácpy u vašich dětí: zařaďte do jejich jídelníčku vlákninu GOS/FOS

V poslední době se stále více hovoří o významu vlákniny GOS/FOS. Co to vlastně je a proč by neměla chybět ve stravě vašeho potomka? Může například...