Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policisté z URNA zasahovali na pražském Střížkově, postřelili tam cizince

Česko

  14:52
Policisté z Útvaru rychlého nasazení (URNA) v pondělí nad ránem zasahovali na pražském Střížkově. Tam při zatýkání postřelili pětadvacetiletého cizince, který skončil s vážným zraněním v nemocnici. Dopoledne elitní jednotka zasahovala také v Letňanech.

První zásah se uskutečnil kolem čtvrté ráno v jednom z bytů na pražském Střížkově. „Můžeme potvrdit, že při realizaci došlo k použití zbraně příslušníkem URNA a jeden člověk cizí státní příslušnosti se zranil,“ uvedl pro iDNES.cz mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík s tím, že okolnostmi střelby se zabývají.

Na místo ihned přijel také lékař, inspektor a záchranářská posádka, která muže ošetřila. „Záchranáři ošetřili 25letého muže se střelným poraněním. Uvedli ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty a převezli ho do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ řekla pro iDNES.cz mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Ondřej Moravčík odmítl komentovat, kvůli čemu policisté zasahovali. URNA však zasahovala v pondělí dopoledne i v pražských Letňanech. Podle zjištění redakce iDNES.cz spolu případy souvisí.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat