6. září 2017 16:51, aktualizováno  16:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie uzavřela asi na hodinu terminál letiště v Praze kvůli nálezu podezřelého zavazadla

Letiště Praha (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letiště Praha (ilustrační foto) | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Policie uzavřela ve středu odpoledne Terminál 1 na pražském Letišti Václava Havla kvůli nálezu opuštěného zavazadla. Evakuace Terminálu 1 na pražském Letišti Václava Havla byla po asi hodině ukončena. Podle mluvčí letiště Mariky Janouškové byli cestující evakuování před terminál na venkovní parkoviště.

„Vyklízíme terminál, důvodem se zdá být podezřelé zavazadlo. Čekáme na pyrotechnika, až budeme vědět více, poskytneme veřejnosti další informace,“ uvedla v době evakuace Rendlová. Terminál 1 je určen pro lety mimo schengenský prostor.

„Předpokládáme, že situace bude mít vliv na přílety a odlety, ale v tuto chvíli není možné říct, jak dlouho bude opatření trvat, a proto není ani možné říct, kolika letů by se mohlo dotknout,“ řekla Janoušková před ukončením evakuace.

Podobný incident se v úterý odpoledne odehrál na Staroměstském náměstí, které policie uzavřela kvůli nálezu podezřelého kufru. V pondělí byla kvůli odloženému zavazadlu na více než hodinu zavřena stanice metra Můstek. V obou případech pyrotechnici nenašli v zavazadle nic závadného.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz