25. dubna 2019 9:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie v Lutíně zadržela dva běžence. Do Česka se dostali v kamionu ze Srbska

Policie ČR | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie ČR | foto: Reprofoto

Olomouc Policisté zadrželi v Lutíně na Olomoucku dva muže, pravděpodobně běžence z Afghánistánu. Na Olomoucko se dostali v kamionu, který měl v České republice zastávku na cestě ze Srbska do Belgie. Dvojice na sebe upozornila poté, co začala utíkat z areálu firmy, kam kamion dojel. Další osud obou běženců nyní řeší policie, pravděpodobně budou vráceni na Slovensko, odkud hranice státu překročili, informoval ve čtvrtek ČTK policejní mluvčí Libor Hejtman.

Policie začala po běžencích pátrat ve středu kolem 11:00 poté, co dvojice mužů vyskočila z ložné plochy nákladního vozidla v areálu firmy v Lutíně. „Policisté na místo okamžitě vyrazili a za 20 minut od oznámení obě osoby vypátrali. Jednalo se o dva muže bez dokladů, kteří uvedli, že jsou z Afghánistánu a míří do západní Evropy,“ uvedl mluvčí.

Nákladní vozidlo podle policie řídil cizinec, který uvedl, že jel ze Srbska do Belgie a v České Republice pouze vykládal část zboží. „O běžencích v nákladovém prostoru nevěděl,“ dodal policejní mluvčí. Policie se nyní snaží prověřit totožnost obou běženců. Zjistila, že vozidlo s utečenci vjelo na území ČR ze Slovenské republiky, kam nejspíš budou oba běženci vráceni na základě mezinárodní smlouvy, dodal Hejtman.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz