Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie v noci zadržela muže podezřelého z napadení sekerou v Aši

Česko

  8:40aktualizováno  9:34
Aš (Chebsko) - Police v Karlovarském kraji v noci na sobotu vypátrala a zadržela dvacetiletého mladíka, který je podezřelý ze spáchání pátečního násilného trestného činu v Aši. V sobotu o tom informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Muž, po němž policisté pátrají kvůli násilnému trestnému činu v Aši. foto: Policie ČR

„Nyní je v policejní cele, jsou s ním prováděny úkony trestního řízení,“ uvedla.

Policie pátrá po pachateli násilného činu v Aši, sekerou napadl dva lidi

Podle dostupných neoficiálních informací mladý muž napadl sekerou doručovatele pošty a jeho přítelkyni. Oba utrpěli vážná zranění. Starosta Aše Dalibor Blažek (HNHRM) v pátek řekl, že podle jeho informací chtěl útočník převzít zásilku pro známého, a když mu ji poštovní doručovatelé nevydali, napadl je sekerou.

Zraněné ve vážném stavu na místě ošetřila záchranná služba a převezla je do plzeňské fakultní nemocnice, uvedl v pátek mluvčí karlovarské záchranné služby Radek Hes. Administrátor Fakultní nemocnice v Plzni Petr Kozák v sobotu řekl, že oba zranění se v pátek v nemocnici podrobili operaci a nadále jsou ve velmi vážném stavu umístěni na specializovaných intenzivních odděleních nemocnice.

Po podezřelém muži vyhlásila policie v pátek pátrání. „Pátrali jsme po podezřelém celý den a noc, v noci na dnešek, kolem 02:00 byl zadržen v Aši,“ uvedla bez dalších podrobností policejní mluvčí.

Autor: