Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie v Praze zadržela muže, který odpovídá popisu útočníka s nožem. Hrozí mu až 10 let

Česko

  14:44
Praha - Policie ve středu po poledni zadržela v Praze 8 muže, který odpovídá popisu útočníka, jenž v posledních dnech ohrožoval nožem několik žen. Jednu z napadených okradl o peníze. O zadržení muže ve středu policie informovala na Twitteru, kde zveřejnila i video.

Muž ohrožoval v Praze ženy nožem, pátrá po něm policie

Podle mluvčí pražské policie Evy Kropáčové nyní muže čeká výslech, o dalších krocích bude informovat později. Za loupež mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Policisté zadrželi podezřelého dnes půl hodiny po poledni. Informaci o pohybu hledaného policii předala na linku 158 žena, která ho poznala. „Následně ho dohledal zaměstnanec policie obsluhující kamery, který navedl zasahující policisty přímo k podezřelému útočníkovi,“ uvedla pražská policie.

Policie v úterý v médiích zveřejnila video, na kterém byl podezřelý muž zachycen. Podle policie hledaný zaútočil na jednu z žen 30. prosince večer na Hlávkově mostě. Napadené se podařilo z místa utéct. 

„Pachatel však bezprostředně poté opět zaútočil na jinou ženu jdoucí po ulici,“ uvedla Kropáčová. Útočník po 25leté ženě požadoval peníze, které mu ze strachu o život dala. Podle mluvčí muž ohrožoval nožem i další ženy.

Kriminalisté pracující na případu také vyzvali ženy, které muž ohrožoval, aby se jim ozvaly na linku 158. O totéž žádali i napadenou dívku z Hlávkova mostu.

Autor:

Mohlo by vás zajímat