Středa 29. září 2021, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

V Sokolově došlo k potyčce mezi místními Romy a skupinou vodáků, 13 lidí bylo zraněno. Policie má řadu videí

ilustrační snímek foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

Při páteční potyčce mezi místními a skupinkou vodáků u vlakového nádraží v Sokolově bylo lehce zraněno 13 lidí. Tři byli vodáci a deset místních, z nichž zdravotníci na místě ošetřili dva. Podle serveru Romea.cz to byli sokolovští obyvatelé Romové. Policie už zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví, řekl v neděli ČTK krajský policejní mluví Jakub Kopřiva.
  13:35

Policisté na místo podle mluvčího dorazili do čtyř minut. Nejprve skupinky oddělili, aby zabránili dalšímu napadání.

„Žádný z účastníků potyčky nebyl hospitalizován v nemocnici. Nejvážnějším zraněním byla zlomená ruka u dvaapadesátileté ženy ze Sokolova. Z dosavadního prověřování nebylo zjištěno zranění nezletilé ani mladistvé osoby,“ uvedl.

Policie se teď snaží výslechy svědků a vyhodnocením všech kamerových záznamů identifikovat pachatele. „Při dalším prověřování, zejména vyhodnocování všech dostupných nahrávek a provádění výslechů svědků, může samozřejmě dojít ke změně či úpravě právní kvalifikace,“ uvedl Kopřiva.

Policie má podle něj řadu videí, která byla zveřejněna na sociálních sítích. „Dále vyhodnocujeme záznamy z městského kamerového systému,“ dodal. Videonahrávky zkoumá i odbor vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, aby zjistil, zda policie při zákroku postupovala správně.

Místní chystají demonstraci

Podle krajského policejního ředitele Petra Macháčka zasáhla sokolovská policie velmi rychle, a tím předešla vzniku dalších protiprávních jednání a napadení. „Mohu garantovat, že případu se velmi intenzivně věnujeme a vyvíjíme maximální úsilí k tomu, abychom ustanovili osoby, které fyzicky napadly sokolovské občany. Zároveň se velmi důsledně zabýváme obsahy jednotlivých videí a pokud z nich vzejde najevo, že by některý z policistů porušil interní předpisy, budeme to rovněž velmi důsledně řešit,“ uvedl.

Policie žádá případné svědky, kteří incident natočili na mobilní telefon nebo ho mohla zaznamenat palubní kamera jejich vozu, aby volali na bezplatnou linku 158. Informace k incidentu, které pomohou při vyšetřování, mohou sdělit na kterémkoliv obvodním oddělení policie.

Jeden ze sokolovských obyvatel Emil Karička ve videu na Romea.cz vyzval ostatní, aby nepořádali žádné demonstrace. Domluvili se, že v pondělí půjdou na městský úřad, demonstraci ohlásí a v příštích dnech ji uspořádají, řekl.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Mohlo by vás zajímat