28. srpna 2014 16:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie varuje před travičem psů. Ve Stromovce mohou být návnady s jedem

Už první z buřtů policisté okamžitě odeslali na znaleckou expertizu ke... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Už první z buřtů policisté okamžitě odeslali na znaleckou expertizu ke... | foto: ČTK

PRAHA Pražská policie vydala varování pro majitele psů, kteří venčí své čtyřnohé společníky v parku Stromovka. Lidé tam ve čtvrtek našli dva vydlabané buřty s bílým práškem uvnitř. Odborníci nyní zkoumají, zda byl v uzeninách jed. V tiskové zprávě o tom informoval policejní mluvčí Tomáš Hulan.

"Momentálně nemůžeme jednoznačně konstatovat, že je bílá látka jed. Nicméně obezřetnost je každopádně na místě," upozornil mluvčí.

Oba buřty ležely ve Stromovce na takzvané psí louce. Našli je dva různí lidé, kteří nález nezávisle na sobě oznámili na policejním oddělení na Výstavišti.

"Už první z buřtů policisté okamžitě odeslali na znaleckou expertizu ke zjištění, jak dalece může být obsah dutiny uzeniny nebezpečný především pro pejsky, ale také pro jiná zvířata," popsal Hulan.

Psí louku následně zkontrolovali a stále monitorují městští strážníci. Policie žádá případné svědky, kteří u louky v této souvislosti spatřili někoho podezřelého, aby se ozvali na tísňovou linku 158.

ČTK, Lidovky.cz