24. března 2017 8:39 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie viní ošetřovatelku z vraždy v nemocnici. Zabíjet měla vzduchem ve stříkačce

Podle deníku měla ošetřovatelka vraždit injekční stříkačkou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podle deníku měla ošetřovatelka vraždit injekční stříkačkou. | foto: Shutterstock

MLADÁ BOLESLAV Policie obvinila z vraždy jednadvacetiletou pracovnici Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi. Podle deníku je podezřelou ošetřovatelka a obětí je osmaosmdesátiletá pacientka chirurgického oddělení nemocnice.

Mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek potvrdil deníku MF DNES, který informaci přinesl, že policie stíhá pro vraždu zaměstnankyni nemocnice. „Trestně stíháme zaměstnankyni, ročník 1996, pro zločin vraždy. Stíhána je vazebně. Bližší informace neposkytujeme,” uvedl Vinčálek.

Žena, jíž deník identifikoval jako Lenku W. z Kosmonos u Mladé Boleslavi, pracovala na chirurgickém oddělení Klaudiánovy nemocnice.

„Okamžitě, když nás kontaktovala policie, nastoupila na neplacené volno. Přístupové karty do práce jsme jí okamžitě zablokovali. Všichni zaměstnanci vědí, co se děje,” podotkla mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

Podle MfD měla jednadvacetiletá žena vraždit injekční stříkačkou, když vpravila do těla pacienta vzduchovou bublinu. Policie ale nechce způsob spáchání činu prozradit.

„Když se vzduchová bublina dostane krví do srdečních komor, může způsobit arytmii a srdeční selhání. Zvlášť u starších lidí to může skončit smrtí,” řekl soudní znalec Jan Kvasnička.

V minulosti již k vraždě ošetřovatelem v nemocnici došlo. Před jedenácti lety zabil heparinový vrah Petr Zelenka sedm lidí a u deseti se o to pokusil. Z vražd šesti pacientů vinila obžaloba také zdravotní sestru Věru Marešovou. Soud jí ale nakonec obžaloby zprostil.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz