Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Obviněn s Rittigem. Právníka Rozehnala stíhají za praní špinavých peněz

Česko

  5:00
PRAHA - Na začátku minulé dekády byl jednou z hlavních postav v souboji o televizi Nova. Zpočátku patřil k blízkým spojencům generálního ředitele Vladimíra Železného, aby následně provedl puč proti němu. Kvůli krácení daní ho pak vyšetřovatelé osm let stíhali, nakonec byl zproštěn viny a stát ho musel odškodnit.

Advokát Aleš Rozehnal na snímku z roku 2007. foto: MAFRA

Dnes je advokát Aleš Rozehnal respektovaným expertem na mediální a soukromé právo. Život mu však opět komplikuje policie. Kvůli zakázce v pražském dopravním podniku se dostal do hledáčku Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality a Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Protikorupční detektivové ho v polovině června obvinili ze zločinu legalizace výnosů z trestné činnosti. Jak na začátku týdne upozornil deník MF DNES, v případu figuruje dalších 13 obviněných. Mezi nimi skončili mimo jiné podnikatel Ivo Rittig či jeho právníci z kanceláře MSB Legal.

Z textu usnesení, které mají LN k dispozici, vyplývá, že vyšetřovatelé mají za to, že Rozehnal se podílel na praní špinavých peněz v zakázce podniku na dodávky služeb týkajících se SMS jízdenek. Podle policie je Rozehnal majitelem hongkongské společnosti Capture International Limited, jejíž dceřiná firma dodala licenční práva zhotoviteli systému SMS jízdenek pro dopravní podnik. Vedle tohoto kontraktu policie skupinu podezřívá z toho, že vytáhla několik desítek milionů korun i ze zakázek na dodávky jízdenek a zajištění jejich distribuce a prodeje.

Rozehnal považuje trestní stíhání za neopodstatněné. „Hodlám proti tomu podat stížnost. S danými věcmi nemám nic společného,“ řekl LN právník.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat