Pondělí 12. dubna 2021svátek má Julius 10 °C občasný déšť Předplatné LN

Diskuse k článku

Policie vyšetřuje napadení muslima v Praze. Přítele české aktivistky někdo bodl do břicha

Pražská policie se zabývá případem napadení nožem, ke kterému došlo v sobotu ráno v Praze. Server Lidovky.cz zjistil, že obětí útoku je muž středního věku a islámského vyznání, původem z ruského Kavkazu. Podle jeho přítelkyně útoku předcházelo několik výhrůžek. Napadenému například někdo před časem nasprejoval na auto symbol hákového kříže.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Boháč 31.1.2016 18:05

Nemáte tam důležitější zprávy ?

M. Konečný 31.1.2016 17:53

Poděkujte panu Sobotkovi a spol. Protože kdyby konal, tak bude všem darebákům měřeno stejně, tj. jak imigrantům, tak násilníkům a byl by pokoj.

J. Brett 31.1.2016 18:03

tak Sobotka za to může ? A já bláhový myslel že Kalousek ..

J. Tobby 31.1.2016 18:06

Kalousek ale do profilu útočníků na rozdíl od Sobotky nezapá.

V. Dlouhý 31.1.2016 18:22

https://www.youtube.com/watch?v=LHHYpu68er0

H. Poláková 31.1.2016 18:58

? A co přesně měl Sobotka udělat aby se toto nestalo? Komu nebylo měřeno stejně? Můžete být konkrétnější? Fakt by mě to zajímalo

J. Hanke 31.1.2016 17:52

hmmm, - 3 chlapi, jeden pobodaný ruský mohamedán, česká aktivistka u toho??

To vypadá na mírumilovné jednání čečenských mafiánů a následné zametání stop přes českou, dobře zaplacenou aktivistku.....

P. Vinš 31.1.2016 17:31

Mezi agenturami, které se angažují v integraci Romů nebo imigrantů, je velmi silná nevraživost. Je na ně navázáno značné množství levicových extremistů. Některé z neziskovek využívají zpravodajské služby, jde tam také o velké peníze, které jsou ze strany finanční úřadů téměř nekontrolovatelné. Proti tomu jsou Konvičkovci neškodná společnost na úrovni zahrádkářů a včelařů. Novináři se tomuto tématu vyhýbají jako čert kříži, jsou to pro ně totiž také zdroj financí. Nejsem příznivec konspiračních teorii, ale někam každý rok zmizí v těchto agenturách okolo 0,5mld korun , což jsou oficiálně vynaložené veřejné prostředky, kolik je to skutečně nikdo neví. Když vezmete v úvahu mizivé výsledky ,které tato činnost má , je to přinejmenším zajímavé....

P. Balcar 31.1.2016 17:54

Každé veřejné prostředky jsou z principu kontolovatelné, takže pokud víte o nějakém "mizení" prostředků, dejte podnět příslušným kontrolním nebo vyšetřovacím orgánům, aby na ně mohli zaměřit svoji pozornost.

J. Schwarz 31.1.2016 18:01

Jakobyste nevěděl, že prostředky mohou mizet i zcela oficiální cestou. Kdyby tu vyhrála jiná garnitura a půl miliardy by dostali "aktivisté" kolem pana Bartoše možná byste to taky vnímal jako "mizení veřejných prostředků" ale Policii by vás nejspíš informovat nenapadlo, že ne!

P. Balcar 31.1.2016 18:15

Bartoše neznám.

Proč by mě nemělo napadnou informovat PČR pokud bych věděl o jakém koliv mizení ?

Pokud je někdo příjemcem peněz z veřejných rozpočtů je principiálně povinen se podrobit kontrole. Jen se o tom musí kontrolní orgány dozvědět. Pak lze věc dotáhnout až ke vracení dotací. Už se to děje. A ne že ne!

P. Vinš 31.1.2016 18:17

U těchto agentur je výsledek jejich činnosti prakticky nekontrolovatelný a hlavně je nelze pohnat k zodpovědnosti za to, že prostředky byly vynaloženy nedostatečně účelně. Pokud dostanete dotaci na stavbu cesty v obci, lze velmi přesně zjistit , zda investice odpovídá realitě. Když přijdu na policii a řeknu, že na integraci Romů se vynakládá tolik a tolik peněz a přitom je jich čím dál tím víc závislých na drogách, bez práce a v ghetech, tak mi policisté uvaří kafe a budou mi vyprávět, že chtějí zatím zůstat u policie.

P. Balcar 31.1.2016 18:21

Už jste to zkusil?

P. Vinš 31.1.2016 20:09

Všichni příjemci veřejných prostředků, procházejí každý rok kontrolním auditem nebo kontrolou z FÚ. Pokud ten shledá hospodaření v pořádku , příslušné instituce podnět odloží. V podstatě je to celé neprůstřelné, míra integrační (ne)úspěšnosti je maximálně důvodem k pokrácení finančních prostředků na příští období. Zda budou či nebudou prostředky předěleny, navýšeny, pokráceny , je opět na rozhodnutí státních orgánů, většinou komisí na ministerstvu. Ty nic nikomu nezdůvodní, zákon 106/1999sb , narazí na byrokratické kolečko, kdy odpověď zní, že rozhodnutí o přidělení finanční podpory, je na základě výroční zprávy příslušné agentury, kterou se agentura sama pochválí. Je to začarovaný kruh, navíc velmi ovlivněný současným politicko-korektním extremismem. Jediná možnost jak činnost zpochybnit , je sehnat dostatek , klientů agentury, kteří by svědecky doložili, že pomoc od agentury byla neodpovídající vynaloženým prostředkům. Což je nereálné.

P. Balcar 31.1.2016 20:14

Takže nezkusil.

Hloubková kontrola není každoroční, na to nemají kontrolní orgány dost lidí.

J. Schwarz 31.1.2016 21:01

To jsou zbytečné žvásty. Pokud se politická garnitura u moci rozhodne zafinancovat věci, které opozice považuje za nesmyslné, ne-li škodlivé, nemá to na jedné straně přece smysl dávat k soudu ale na druhé straně má smysl o tom psát jako o vyhazování či "mizení" peněz na nesmysly. Můžu přece založit "agenturu" s tisícem výborně placených zaměstnanců která nic nevyřeší nebo vytvoří něco co příští vláda zruší a přesto žádná kontrola na jejím chodu nenajde formální závadu. Takže celá předchozí debata je jen formalistickým rajtováním na významu slova "mizení". Howgh.

P. Balcar 31.1.2016 22:17

Pokud máte na mysli mizení ve smyslu IZIP, OpenCard, FVE, ... , pak na politiky co to rozhodli policie ani NKÚ bohužel nedosáhne.

P. Vinš 31.1.2016 23:09

Pokud nejsem schopen dokázat, svá tvrzení, nemá cenu to zkoušet. Vykoleduji si jen žalobu za křivé obvinění. Je to systém podpořený státem, kde není šance uspět.

J. Jurax 31.1.2016 19:43

Každé veřejné prostředky jsou z principu kontolovatelné ... no, nevím, z principu jistě, ale v praxi mi to přijde trošku přemrštěně optimistické tvrzení.

A taky zajímáme-li se o poměr cena/výkon, přitom výkon jde limitně k nule (jeden integrovaný cikán skrze činnost těchto agentur a neziskovek přijde na na milióny, možná i desítku miliónů), pak prostředky stejně mizí do WC, byť jistě nikoliv v rozporu se zákonem ...

P. Balcar 31.1.2016 20:20

To není optimistické tvrzení, ale princip na jehož základě jsou v případě podnětu kontrolovatelné všechny organizace hospodařící s prostředky státu.

Za nepodložené tvrzení se dá považovat vaši úvahu o poměru cena/výkon. Kdysi Kocáb navrhoval integrační program, jehož cílem bylo zapojit lidi z vyloučených lokalit a náklady vyčísloval na 1/10 příjmů ze zapojení. Byl odejit a nějaký jednotný program není.

J. Jurax 31.1.2016 21:41

V případě podnětu a taky politické vůle kontrolovat ... a pak ještě jak se kontroluje a co se najde; jsem prostě skeptik.

Jednotný program jistě není, ale programů je. Akorát integrované nepřizpůsobivé nějak nevidět - ledaže by se úspěšná integrace za ty peníze málo propagovala :-)

O Kocábově programu nic nevím, ale když si sám vyčísloval náklady na 1/10 příjmů ze zapojení (mmch. příjmů za jak dlouho?), přijde mi to jako fantasmagorie.

J. Schwarz 31.1.2016 17:56

Taky si myslím že je načase, aby vyhrál volby někdo kdo zarazí všem těm "neziskovkám" financování z veřejných zdrojů včetně zahraničních / fondy EU, Norské či Sorosovy fondy /.

P. Balcar 31.1.2016 18:16

No, jo. Vy v tom máte slušný binec, když motáte dohromady veřejné zdroje s norskými nebo sorosovými fondy.

J. Schwarz 31.1.2016 21:04

Uspokojila by vás použití jiné spojky? Jsem proti financování neziskovek jak z domácích veřejných zdrojů, tak i ze zahraničí z jakýchkoli, třeba i soukromých zdrojů / Fondy EU, norské fondy či sorosův OSF /

P. Balcar 1.2.2016 11:14

A že neziskovky provozují z veřejných zdrojů školky, sociální služby, domovy důchodců, etc. . Nakupování služeb státem, které nezajišťuje sám stát vám vadí?

Soukromé fondy jsem zaznamenal u záchrany památkových objektů nebo souvisejících workshopů na téma co s nimi. Workshopy financovat ze státního výběrovým řízením by byl zajímavý až nadlidský byrokratický výkon. Soukrovmé fondy teda taky vadí?

K. Holub 31.1.2016 17:15

Rusácí si mezi sebou vyřizujou účty! Lihovky ale nezahálí :-D

J. Stejskal 31.1.2016 17:11

Ne, že bych novinám nevěřil, ale "česká aktivistka" (čeho?), přítel z Ruska muslimského vyznání.... Možná by bylo dobře se kouknout také po jeho společnosti. Ono svést to na Konvičky na první signální dost svádí.

S. Hammer 31.1.2016 17:42

Na Boha nevěřím, ale ty jeho mlýny, ty byly udělány dobře. Ty semelou všechny parchanty na jednu hromadu.

J. Brett 31.1.2016 18:14

třeba i toho zavirovaného z Hradu ?

P. Vébr 31.1.2016 17:10

Zajímalo by mě, jak je možné, že se zveřejňuje náboženské vyznání napadeného.


Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

První romské dítě, které skončilo v babyboxu. Romové zuří, matka ho chce zpět

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to příběh 217. dítěte, které babyboxy zachránily a prvního romského dítěte, které se v babyboxu ocitlo. Matka...

Fiala politiku dělat neumí a důsledky jsou tragické, hodnotí Klaus dnešní ODS

Václav Klaus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za deset dní oslaví ODS třicáté výročí svého vzniku. MF DNES požádala jejího zakladatele Václava Klause, aby...