Úterý 11. srpna 2020svátek má Zuzana 29 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie prověřuje Nečase kvůli lanaření poslanců do LIDEM

Premiér Petr Nečas | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Premiér Petr Nečas | foto: ČTK

Vyšetřovatelé začali vyšetřovat premiéra Petra Nečase kvůli tomu, že měl údajně "lanařit" poslance ke vstupu do strany LIDEM. Proto poslali dopis jejím poslancům a nezařazenému poslanci Michalu Doktorovi, v němž žadají vysvětlení případné korupce premiéra Nečase. Ten ale důrazně odmítá, že by jednal nelegálně.

Někdo, jehož identitu nechce policie zveřejňovat, podal na premiéra Petra Nečase trestní oznámení kvůli výroku šéfky LIDEM Karolíny Peake v pořadu Partie v dubnu letošního roku. Podle oznamovatele se Peake vyjádřila, že jí s "lanařením" poslanců do LIDEM pomáhal osobními telefonáty i premiér Nečas. Právě kvůli tomu se podle oznamovatele dopustil Nečas korupčního jednání.

"Je to natolik absurdní, že celou věc považuji za produkt okurkové sezóny," zdůraznil předseda vlády ČTK. Dodal, že trestní oznámení nicméně může podat kdokoliv a kvůli čemukoliv. "Nezbývá než se jen ptát, komu tyto hrátky slouží," řekl premiér Nečas.

ČTĚTE TAKÉ:

V dopisu, který má k dispozici Právo, se pražští vyšetřovatelé poslanců ptají, zda je premiér Nečas přemlouval ke vstupu do platformy, jestli jim za vstup do strany něco sliboval nebo jestli na ně činil nátlak.

Oslovení poslanci LIDEM si ale na žádné telefonáty od premiéra nevzpomínají.  "Nikdo mě nelanařil, ani nevolal a pochybuji, že by byl nátlak vyvíjen na kohokoli jiného. Jsem velkým odpůrcem politicky motivovaných trestních oznámení a toto je modelový případ,“ uvedl Právu poslanec Viktor Paggio.

Podobně zareagovala i poslankyně Lenka Andrýsová. "Dotazy od policie mi přišly, ale premiér mi nevolal. Z toho logicky vyplývá, že k žádné nabídce nedošlo,“ řekla.

Sama Peake v již zmiňovaném pořadu řekla, že pokud ví, tak některým z kolegů také volal. "Alespoň jsem jej o to žádala, jestli tak učinil, si nejsem jistá,“ dodala.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!