16. září 2013 20:28, aktualizováno 17. 9 8:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie řeší podezřelé zakázky Ostravy: razie na 20 místech a zabavený počítač

Policie prosí lidi, aby se ozvali na linku 158, pokud ve svém okolí zaznamenali... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie prosí lidi, aby se ozvali na linku 158, pokud ve svém okolí zaznamenali... | foto: ČTK

OSTRAVA Protikorupční policie udělala v pondělí v souvislosti s podezřelými zakázkami na ostravském magistrátu razii na Ostravsku a v Praze. Zajistila písemné dokumenty i počítač náměstkyně primátora Simoně Piperkové.

Prohlídky související s podezřelými zakázkami na ostravském magistrátu skončily v úterý ráno. Kriminalisté začnou zajištěné důkazy vyhodnocovat.

"Policisté navštívili přes 20 míst na Ostravsku a v Praze. Všude se uskutečnily prohlídky domovních i nebytových prostor," potvrdil státní zástupce Vít Koupil MF DNES. Mluvčí Útvaru odhalování korupce Jaroslav Ibehej odmítl cokoli sdělit a odkázal právě na Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.

Koupil dodal, že policisté se snažili zajistit důkazy k prověřovanému podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby a sjednávání výhody při veřejných zakázkách, pletichy při veřejných zakázkách a dalších, které se měly stát na magistrátu v Ostravě..

Korupce v nemocnici nebo kulturním domě?

Kolik osob je podezřelých, zatím není jisté. Jasné však je, že v celé kauze figuruje náměstkyně ostravského primátora Simona Piperková, ke které přišli policisté hned po deváté ráno a odnesli si papírové dokumenty i počítač. Ta však popřela, že by věděla o jakýchkoli manipulacích s veřejnými zakázkami.

Podle MF DNES policisté prověřují například investice v Městské nemocnici Ostrava či rekonstrukci Kulturního domu Poklad v Ostravě-Porubě.

mlMatěj Ludvík

Najdete na Lidovky.cz